PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 MARCA 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

26 marca 2023 - V Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Rozpoczynamy piąty tydzień Wielkiego Postu, nazywany dawniej pierwszym tygodniem Męki Pańskiej – jego wymownym znakiem są zasłonięte krzyże w świątyni.

 

 1. Od dziś, przeżywamy Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem: Sakrament Pojednania: przeżyjmy go jeszcze raz!” Naszą wspólną modlitwą otoczmy ks. Rekolekcjonistę: Ojca Marka Rostkowskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - niech Duch Święty obficie wspiera go potrzebnymi darami i natchnieniami. Módlmy się także za wszystkich parafian, aby był to dla nas błogosławiony czas spotkania z Bożym Słowem i łaską Jego miłosierdzia. Eucharystia z kazaniem dla wszystkich codziennie o godz.: 10.00 i 18.00. Parafialna spowiedź przed świętami Wielkanocnymi w najbliższą środę (29 marca) w godz.: 8.30- 10.00; 10.30-12.00 oraz 14.30-16.00 i 16.30-18.00. Szczegóły rekolekcji na afiszu.

  W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. Zapraszamy także do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
 • Gorzkie żale w niedzielę:
  - dla wszystkich o godz. 17.00.
 • Droga krzyżowa w piątek:
  - dla dorosłych - o godz. 9.30,
  - dla dzieci o godz. 16.30.

  Nie będzie natomiast piątkowych nabożeństw o godz. 17.30 i 20.00, ponieważ zapraszamy wszystkich parafian na Drogę krzyżową ulicami naszego osiedla. Idąc za krzyżem Chrystusa chcemy pokazać, że jest wciąż dla nas wartością, którą warto bronić – tak jak zachęcał nas św. Jan Paweł II. W ten sposób oddamy hołd Papieżowi Polakowi. Początek około godz. 18.30 (po Mszy św. wieczornej). Pójdziemy ulicami: Trynitarską, Wyszyńskiego, Brata Alberta, św. Kingi, św. Matki Teresy i Wyszyńskiego do świątyni.

 

 1. W I sobotę zapraszamy na godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w kwietniu przyjmą Chrzest.

 

 1. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm odbędzie się podczas każdej Mszy świętej. Natomiast na uroczystą procesję z palmami zapraszamy na godz. 12.00. Jeśli pogoda pozwoli początek celebry na placu przed kościołem, a następnie Eucharystia w świątyni. W tym dniu zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Zapraszamy również narzeczonych na Dzień Skupienia – początek o godz. 13.30  w Sali nad zakrystią.

 

 1. Dziś przed kościołem można nabyć palmy, własnoręcznie wykonane przez Apostolską Wspólnotę Młodych naszej parafii. Z zebranych ofiar młodzież chce opłacić część kosztów wyjazdu na ŚDM w Lizbonie. Gorąco zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

 

 1. Instruktorzy i wychowankowie Nieprzetartego Szlaku Związku Harcerstwa Polskiego, działający przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych zapraszają na kiermasz przedświąteczny rękodzieła artystycznego. Odbędzie się on w Niedzielę Palmową na placu przed kościołem. Dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie obozu letniego dla wychowanków.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na parafialne konto. Niech Bóg wynagrodzi obficie swoją łaską i błogosławieństwem w życiu codziennym.

 

 1. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. + Józef Cygan (z ul. Okrężnej) oraz + Mieczysław Pacanowski (z ul. Klonowej). Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!