PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 MAJA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Trójcy Przenajświętszej – 26 maja 2024 r.

 

 1. Obchodzimy dziś w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Trójcy Przenajświętszej. Niech ten świąteczny dzień wypełni nasze życie doświadczeniem daru Bożej miłości. Korzystając z przywileju odpustu, ofiarujmy jego łaski za siebie lub za bliskich zmarłych. Przypominamy, że dziś kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej.

 

 1. Zapraszamy na ostatnie „majówki” ku czci Matki Bożej – codziennie o godz. 17.30. Od soboty nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, również o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do modlitwy indywidualnej od godz. 17.00.

 

 1. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte o godz. 7.00, 9.00, około 11.30, 14.30 i 18.00 (nie ma o godz. 10.30 i 12.00). Procesja odbędzie się na zakończenie Eucharystii o godz. 9.00. Jej trasa przebiegać będzie ulicami: Trynitarską, Zygmuntowską, Warneńczyka i bł. Kard. Wyszyńskiego. Zapraszamy do udziału dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące dzwonkami, I- komunijne. Prosimy także o przygotowanie i posługę przy baldachimie, feretronach i chorągwiach. Niech udział w procesji będzie wyrazem naszej wiary i zaufania w moc błogosławieństwa Jezusa żyjącego w Eucharystii. Pamiętajmy jednak, że udział w procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa w Mszy świętej.

  Wzorem ubiegłego roku prosimy następujące grupy o pomoc w przygotowaniach:
 • ołtarz I – przynależący do Róż Żywego Różańca,
 • ołtarz II – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Żywa Woda,
 • ołtarz III – Kręgi Rodzin Domowego Kościoła,
 • ołtarz IV – młodzież z Apostolskiej Wspólnoty Młodych.

  Procesje eucharystyczne w tzw. Oktawie Bożego Ciała będą się odbywały w dni powszednie z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30, natomiast w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00. Zachęcamy do rodzinnego udziału.

 

 1. W sobotę nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w czerwcu przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w kościele).

 

 1. Mielecka parafia p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy współudziale Towarzystwa Śpiewaczego Melodia praz Samorządowego Centrum Kultury zapraszają wszystkich na Koncert Pieśni Maryjnych, który będzie we wtorek (28 maja), o godz. 19.00.

 

 1. Polecamy również nadchodzący koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który tradycyjnie odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała w rzeszowskim Parku Sybiraków o godz. 19.00.

 

 1. W niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 00. Natomiast na godz. 13.30 zapraszamy narzeczonych na Dzień Skupienia (Sala nad zakrystią) - prosimy o wcześniejsze zgłoszenie internetowe.

 

 1. Także w niedzielę (2 czerwca) przy kościele w Mielcu-Rzochowie charytatywny festyn w godz.14.00 - 22.00.

 

 1. Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego, im. Stanisława Konarskiego w Mielcu zaprasza uczniów klas 8 szkół podstawowych, na Dzień otwarty, który odbędzie się środę (29 maja), w godz. od 12.00 do 16.00.

 

 1. Mielecki Ośrodek Diagnostyczny Fundacji SOS Życie zachęca do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych oraz cytologicznych. Szczegóły oferty pod hasłem: Zapraszamy Mamy - na afiszach.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. Składka z uroczystości Bożego Ciała przeznaczona zostanie na diecezjalne hospicja.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • we wtorek – bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego,
 • w środę – św. Urszulę Ledóchowską,
 • w piątek – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny,
 • w sobotę – św. Justyna.

  Wszystkim, którzy w nadchodzących dniach przeżywają imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia: a zwłaszcza wszystkim dzieciom z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka - obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.

 

 1. W ostatnich dniach odeszli do wieczności z naszej wspólnoty: śp.: Zdzisław Madej (z ul. Warneńczyka) oraz + Janina Róg. Polećmy ich w modlitwie Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!