PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 CZERWCA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 czerwca 2022 -  XIII Niedziela Zwykła

 

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – do czwartku o godz. 17.30 (od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu).

 

 1. Jutro w Liturgii Kościoła przypada uroczystość NMP Nieustającej Pomocy - Patronki Mielca. Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. Bp Andrzeja Jeża, w parafii na Osiedlu o godz. 12.00. Wykorzystajmy możliwość i przez wstawiennictwo Maryi wypraszajmy potrzebne łaski dla nas samych, naszych rodzin i całego miasta.

 

 1. W środę obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 6.30i 18.00. Naszą modlitwą w tym dniu obejmijmy następcę św. Piotra – papieża Franciszka wraz z wszystkimijego istotnymi intencjami i sprawami. Bożej opiece i błogosławieństwu polecajmy także naszego ks. Piotra obchodzącego imieniny.

 

 1. W najbliższych dniach przypadająrównież: I piątek i sobota lipca.
 • W piątek - msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

  To dzień modlitw w intencji misjonarzy (składka przeznaczona na misje).
  Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 10.00.

  Spowiedź: - w środę i czwartek od godz. 17.00

  - w piątek w godz.: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00.

 • W sobotę nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w lipcu przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w kościele).

 

 1. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast na godz. 13.30 zapraszamy narzeczonych na Dzień Skupienia (Sala nad zakrystią) - zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. Niech darczyńcom Bóg wynagrodzi łaską i obfitym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać także:
 • we wtorek– św. Ireneusza,
 • w sobotę – Matki Bożej Tuchowskiej.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze oraz rozpoczynającym wakacje i urlopy - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi, radosnego i bezpiecznego wypoczynku.Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp.: Władysław Bury (z ul. Botanicznej). Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!