PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 WRZEŚNIA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

25 września 2022 - XXVI Niedziela zwykła

 

 1. Diecezjalne Radio RDN informuje, że od I niedzieli października rusza kolejna edycja Studium Biblijnego. Tegoroczne wykłady, zostaną poświęcone Eucharystii. Audycje będą emitowane w każdą niedzielę o godz. 18.10 (powtórki w poniedziałek). Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN. Zachęcamy do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i formy katechezy dla dorosłych.

 

 1. Zbliża się miesiąc październik - serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.00. Na zakończenie modlitwy będzie udzielona Komunia św. Oddając cześć Matce Bożej, będziemy przez Jej wstawiennictwo polecać Bogu intencje związane z naszym codziennym życiem. O prowadzenie modlitwy prosimy parafialne grupy i wspólnoty; grafik jest zamieszczony w gablocie oraz na naszej stronie internetowej. Rozważania własne lub do odbioru w zakrystii.

 

 1. W najbliższą sobotę, różaniec połączymy z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Natomiast po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w październiku przyjmą sakrament Chrztu świętego (spotkanie w kościele).

 

 1. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy w środę (28 września) na Eucharystię o godz.18.00 połączoną ze spotkaniem formacyjno-organizacyjnym.

 

 1. Od kolejnej soboty w parafii rozpocznie się kurs lektorski - spotkanie o godz. 9.00. Zgłoszenia u ks. Karola.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast na godz. 13.30 zapraszamy narzeczonych na Dzień Skupienia (Sala nad zakrystią) - prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału.

 

 1. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce na Święty Krzyż i do Sandomierza, która odbędzie się w sobotę 8 października. Koszt 90 zł; zapisy w kancelarii.

 

 1. W parafii Ducha Świętego w Mielcu, rozpoczynają się w najbliższych dniach katechezy ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez Neokatechumenat. Również w parafii św. Mateusza, w październiku i listopadzie będą trwały rekolekcje duchowego uzdrowienia pod hasłem: Na początku. Szczegółowy plan spotkań na ulotkach, które są do zabrania przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Fundacja Bez barier wraz z firmą LOOTUS Joanna Jędrzejowska zapraszają do udziału w projekcie Przyszłość bez barier. Oferują m.in. bezpłatne wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego i wspomagającego. Szczegóły na afiszu.

 

 1. W zakrystii można nabyć kalendarze: Dla Miasta i Wsi, Rolników oraz ścienne z wizerunkiem św. Jana Pawła II.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary przekazane na tacę oraz wpłacone na konto. Ostatnio do puszek na rzecz parafialnego Stowarzyszenia Skrzydła anioła uzbierano kwotę: 12 tys. Wszystkim darczyńcom niech Bóg wynagrodzi łaską i hojnym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
 • we wtorek – św. Wincentego à Paulo,
 • w środę – św. Wacława,
 • w czwartek – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
 • w piątek – św. Hieronima,
 • w sobotę - św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjmowania Komunii Świętej.