PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 LUTEGO 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

25 lutego 2024 - II Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Zachęcamy, aby II tydzień Wielkiego Postu, w podjętych uczynkach miłosierdzia (modlitwy, postu i jałmużny) przeżyć jako wsparcie misjonarzy (zwłaszcza związanych z naszą parafią).

 

 1. Zapraszamy zatem do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  Droga krzyżowa w piątki:  dla dorosłych o godz. 9.30 oraz o godz. 17.30, dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży (wyjątkowo) o godz. 19.30.

  Gorzkie żale w niedziele: dla wszystkich o godz. 17.00.

 

 1. W tym tygodniu przypadają również: I piątek i sobota marca.
 • W piątek - msze święte o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 20.00.

  Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najśw. Sercu Pana Jezusa.

  To również dzień modlitw w intencji misjonarzy (składka przeznaczona na misje).
  Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 14.00.

  Spowiedź: - w środę i czwartek od godz. 17.00,
                   - w piątek w godz.: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00; 19.30-20.00.

  Młodzież z klas VIII zapraszamy na spotkanie o godzinie 19.00, a następnie Drogę krzyżową oraz Eucharystię - jako kolejne etapy formacji przed Bierzmowaniem.
 • W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

  Po wieczornej Mszy świętej katecheza dla rodziców dzieci, które w marcu przyjmą sakrament Chrztu (spotkanie w kościele).

 

 1. Ze względu na spowiedź - kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast na godz. 13.30 zapraszamy narzeczonych na Dzień Skupienia (Sala Domu Parafialnego) - zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie internetowe.

 

 1. Przypominamy informację dla przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa. W naszej parafii 9-10 marca (sobota-niedziela) odbędzie się katechizacja dla narzeczonych w formie warsztatów dla par. Zapisy w kancelarii lub pocztą elektroniczną do przyszłej niedzieli.

 

 1. Stowarzyszenie seniorów Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy zaprasza na koncert Folkowy Dzień Kobiet w przyszłą niedzielę o 16.00 w Domu Kultury w Mielcu. Szczegóły na plakatach.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę oraz jako przelew na konto parafialne. Dziękujemy także za składkę z Gorzkich żali; jak co roku przeznaczamy ją na przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Ofiary z dzisiejszej zbiórki do puszek zostaną przeznaczone jako wsparcie dzieła misyjnego Ad gentes. Bóg zapłać za życzliwość!

 

 1. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp.: + Helena Dziekan (z ul. Wyszyńskiego). Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!