PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 LIPCA 2021

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

25  LIPCA  2021

XVII Niedziela zwykła

 

 1. Dzisiaj w szczególny sposób obejmujemy naszą modlitwą wszystkich poszkodowanych przez burze, nawałnice i powodzie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc poszkodowanym.

 

 1. Dzisiaj również modlimy się za kierowców prosząc o opiekę ich patrona, św. Krzysztofa. W szczególny sposób prosimy dla wszystkich kierowców o dar rozumu i roztropności. To bardzo potrzebne dary, by jeździć zgodnie z przepisami, nie przekraczać dozwolonej prędkości, a zwłaszcza nie kierować po spożyciu alkoholu.

  Po Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Będzie się ono odbywało przy wyjazdach z parkingów przed i za kościołem. Przy tej okazji kierowcy otrzymają pamiątkę związaną ze św. Krzysztofem.

  Jest również zwyczaj, że dziękując Panu Bogu za opiekę podczas podróży samochodem czy motocyklem kierowcy składają ofiarę 1 grosz za każdy przejechany kilometr. Ten fundusz jest przekazywany na zakup samochodów, motocykli i rowerów dla misjonarzy. Akcję prowadzi MIVA Polska.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym modlimy się za uzależnionych od alkoholu. Jest to miesiąc trzeźwości. Chciejmy i my podjąć zobowiązania abstynencji.

 

 1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

 

 1. Dzień skupienia dla narzeczonych w przyszłą niedzielę o godz. 14.00.

 

 1. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy słońca i pogody ducha. Wszystkim życzymy szczęśliwego powrotu do domu.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii.

 

 1. Ruch patriotyczny w Mielcu zaprasza na wykład prof. Rafała Łatki: Kardynał Wyszyński – Sługa Boży, który odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w Sali Kany przy ul. ks. Arczewskiego 5.

 

 1. W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Alina Łukaszek z ul. Warneńczyka i śp. Bogumił Beym z ul. Szafera. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!