PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 GRUDNIA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 grudnia 2022 - Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 

 1. Wspominając historię narodzin Jezusa w Betlejem – uczymy się odkrywać Boga wchodzącego w nasze codzienne życie. On, Emmanuel – Bóg z nami, przynosi każdemu z nas dar: miłości, prawdy i pokoju. Jutro wspomnienie świętego Szczepana - w naszej świątyni msze święte w porządku niedzielnym. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii, aby w ten sposób przedłużyć radosne świętowanie i wykorzystać w pełni moc Bożej łaski.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do możliwości głębokiego przeżycia uroczystości Bożego Narodzenia. Podziękowania składamy:
 • dzieciom i ich rodzicom za modlitwę i wierny udział w Roratach,
 • lektorom i ministrantom za uroczyste asysty,
 • Rodzinom z Domowego Kościoła oraz młodzieży z Apostolskiej Wspólnoty Młodych za przygotowanie szopki i świątecznego wystroju świątyni,
 • Pani Agnieszce Pogoda za dekoracje kwiatowe,
 • Nadleśnictwu i jednej z rodzin za przekazanie choinek,
 • parafianom, instytucjom, firmom, władzom miasta i regionu za życzenia.

  Bóg zapłać za wszelki dar czasu, talentu i życzliwego serca!

 

 1. Szczegółowy harmonogram miejsc odwiedzanych przez Księży po kolędzie został umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

  W najbliższych dniach będą to ulice: Majowa, Wiesiołowskiego, Krępy, Mikołajczyka, Rataja, Witosa, Iwaszkiewicza, Kryczyńskiego, Lema, Matki Teresy, Powstańców Warszawy, Św. Kingi, Bł. Jerzego Popiełuszki, Kahla, Śliwy, Gwoździowskiego, Św. Brata Alberta, Kolorowa, Bł. kard. Wyszyńskiego.

 

 1. Natomiast Parafian, z tej części miasta, której w tym roku nie odwiedzimy z wizytą duszpasterską - już od wtorku zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00. Będziemy ją odprawiać, jako prośbę o Boże wsparcie wszelkimi potrzebnymi łaskami dla mieszkańców domów i bloków wymienionych ulic. Eucharystia zakończy się wspólnym „kolędowaniem” oraz błogosławieństwem rodzin. Prosimy, aby przynieść ze sobą wodę, która będzie pobłogosławiona, a którą będzie można pokropić domowników i mieszkanie.

  W tym tygodniu serdecznie zapraszamy mieszkańców:
 • we wtorek (27.12) – z ulicy Zygmuntowskiej,
 • w środę (28.12) – z ulicy Dąbrówki,
 • w czwartek (29.12) – z ulicy Szafera.

  Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w wyznaczonym terminie mszy „kolędowej”, zapraszamy na Eucharystię w inny - odpowiedni dzień.

 

 

 1. Dzięki Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, we wtorek 27 grudnia na mszy świętej wieczornej przyjmiemy w naszej parafii relikwie św. Jana z Dukli. Podczas dziewięciu dni nowenny na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu (przed godz. 18.00), będziemy upraszać przez jego wstawiennictwo dar pokoju w Ukrainie i na całym świecie.

 

 1. W piątek w liturgii przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Eucharystii o godz. 18.00, będzie odnowienie przyrzeczeń oraz błogosławieństwo małżeństw. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza „srebrnych” i „złotych” jubilatów.

 

 1. W sobotę - zakończenie obecnego roku. Msze święte z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwem dziękczynnym będą sprawowane o godz.: 9.00 i 18.00.

 

 1. W niedzielę - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Zachęcamy, by przez rodzinny udział w Eucharystii, wypraszać u Boga potrzebne łaski na plany i zamierzenia związane z rozpoczynającym się rokiem.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast w styczniu nie odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na składkę oraz przelewem bankowym na parafialne konto. Bóg zapłać za hojność i życzliwość. Jutrzejsza składka tradycyjnie przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • we wtorek – św. Jana Apostoła,
 • w środę – św. Młodzianków Męczenników,
 • w sobotę – świętego Sylwestra.

  Wszystkim, którzy w najbliższych dniach obchodzić będą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi – zapraszamy do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stanisława Przetacznik (z ul. Partyzantów). Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!