PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 LIPCA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 lipca 2022 - XVII Niedziela Zwykła

 

  1. Uprzedzając jutrzejsze wspomnienie św. Krzysztofa, za chwilę odmówimy modlitwę o błogosławieństwo dla wszystkich kierowców i podróżujących. Po zakończeniu Eucharystii księża przejdą z wodą święconą przez parkingi z obu stron kościoła. Przy wyjściu ze świątyni kierowcy mogą zabrać pamiątkę związaną ze św. Krzysztofem oraz złożyć ofiarę jako podziękowanie za każdy bezpiecznie przejechany kilometr w ostatnim roku. Zebrany dar przekazany zostanie na zakup pojazdów dla misjonarzy. Akcję prowadzi MIVA Polska.

 

  1. Zbliża się miesiąc sierpień, który w Polsce jest tradycyjnie poświęcony modlitwie i zadośćuczynieniu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Módlmy się także za wszystkich uzależnionych: niech Jezus Nazareński uwolni ich od więzów niewoli nałogu.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazane na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. Darczyńcom niech Bóg wynagrodzi łaską i hojnym błogosławieństwem. W przyszłą niedzielę (31 lipca) po każdej z mszy świętych, wyjątkowo przeprowadzimy przed kościołem zbiórkę do puszek, na leczenie naszej małej parafianki, niespełna 2- letniej Weroniki. Od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Nadzieją na uratowanie jej zdrowia jest natychmiastowe zastosowanie kosztownego leku, który niestety nie jest refundowany w Polsce. Dlatego wraz z Rodzicami dziecka zwracamy się do Was - wszystkich parafian i gości, prosząc o wsparcie pieniężne oraz otoczenie Weroniki i jej bliskich gorącą modlitwą.

 

  1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
  • w poniedziałek – św. Jakuba,
  • we wtorek – św. Joachima i Annę,
  • w piątek – św. Martę, Marię i Łazarza.

    Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz czułej opieki Maryi. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku oraz pogody ducha. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.