PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 KWIETNIA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 kwietnia 2022 r. - Niedziela Bożego Miłosierdzia

 

 1. Dziękując Bogu za dar Jego miłosierdzia dla „świata całego”, prosimy dla każdego z nas o codzienną „wyobraźnię miłosierdzia”. Przypomina nam o tym, dzisiejsze patronalne święto Caritas. Z tego względu przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek. Mimo braku własnego oddziału parafialnego, rocznie udzielamy wsparcia w kwocie około 20 tys. Dziękujemy za Wasze gesty miłosierdzia.

 

 1. Nabożeństwa majowe rozpoczniemy w ostatni dzień kwietnia. Zatem od soboty zapraszamy codziennie na godz. 17.30. Zachęcamy również gorąco do podtrzymywania tradycji rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych kapliczkach lub w domu. Majówka przy kapliczce Matki Bożej -nazywanej: Kapliczką drogowców (obok drogi na Kolbuszową) odbędzie się in. 3 maja o godz. 17.00. Niech Maryja Matka Nadziei opiekuje się naszymi rodzinami!

 

 1. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca będzie dopiero w 2 niedzielę maja po Mszy świętej o godz. 7.00. Natomiast w najbliższą niedzielę odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych - zapraszamy na godz. 13.30 na do Sali nad zakrystią (zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii).

 

 1. II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu zaprasza uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz ich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 kwietnia (czwartek) w godz. 14.00-17.00.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na składkę oraz imienne (od rodzin) jako przelew bankowy na parafialne konto. Bóg zapłać za hojność i życzliwość.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
 • w poniedziałek – św. Marka,
 • we wtorek – św. Wojciecha,
 • w piątek – św. Katarzynę ze Sieny.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi – z tej okazji zapraszamy do przyjęcia Komunii Świętej.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp.: Edyta Tokarz (z ul. Botanicznej), Danuta Kozak (z ul. Zygmuntowskiej). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!