PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23 MAJA 2021

Kategorie

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Podczas majówki jest możliwość przyjęcia Komunii świętej. Wcześniej, o godz. 17.00, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

 1. Dzieci z klas IIIc i IIId ze Szkoły Podstawowej nr 11, które wczoraj przyjęły I Komunię świętą zapraszamy na tzw. Biały Tydzień. Od poniedziałku do piątku będziemy się spotykać na nabożeństwie majowym o godz. 17.30 oraz na Mszy świętej o godz. 18.00.

 

 1. Jutro obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Polecajmy więc Panu Bogu przez ręce Matki Bożej wszystkie sprawy związane z Kościołem i Jego pasterzami.

 

 1. W sobotę podczas Mszy świętych o godz. 10.00, 12.00 i 14.00 dzieci z klas IIIa, IIIb i IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 13 przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Spowiedź dla dzieci – w piątek o godz. 16.00. Rodziców i rodziny dzieci prosimy o przystąpienie do spowiedzi w innych terminach. Podczas uroczystości I Komunii świętej prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności: o zachowanie dystansu, zakładanie maseczki. Nie wszyscy będą mogli wejść do kościoła ze względu na ograniczenia epidemiczne. Prosimy zatem, by uczestniczyć w uroczystości na zewnątrz kościoła.

 

 1. W sobotę (29.05) zapraszamy na majówkę o godz. 16.00 przy kapliczce Matki Bożej na Biesiadkach przy drodze na Kolbuszową.

 

 1. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywała odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej. Kazania w tym dniu wygłosi ks. prof. Marek Tatar, prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tej uroczystości. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami, zapraszamy niosących feretrony i sztandary.
  Pamiętajmy jednak, że najważniejsza tego dnia jest możliwość zyskania odpustu, czyli odpuszczenia kar doczesnych za popełnione grzechy. Chciejmy więc zadbać o czyste serce napełnione łaską uświęcającą.

 

 1. W przyszłą niedzielę skończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Przykazania Kościelne mówią: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty” i „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. Zachęcamy więc wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli wypełnić drugiego i trzeciego Przykazania Kościelnego, do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii świętej w najbliższym tygodniu. Przypominamy, że ze spowiedzi można skorzystać w naszym kościele codziennie rano w godz. 6.00-6.30 i wieczorem w godz. 17.00-18.00.

 

 1. Za niewiele ponad tydzień obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Bardzo prosimy odpowiedzialnych za wystrój poszczególnych ołtarzy o skontaktowanie się w najbliższych dniach z księżmi wikariuszami:
 • Ołtarz I – ks. Sylwester Duda
 • Ołtarz II – ks. Jarosław Musiał
 • Ołtarz III – ks. Piotr Plata
 • Ołtarz IV – ks. Karol Tokarczyk

 

 1. W dniach 5 i 6 czerwca nasza parafia przeżywać będzie wizytację kanoniczną. Taka wizytacja odbywa się mniej więcej co 10 lat. Ostatnio w naszej parafii odbyła się w roku 2012. Celem wizytacji jest sprawdzenie działalności parafii zarówno pod względem duszpasterstwa, jak i pod względem formalnym i materialnym. Wizytację przeprowadzi ks. bp Leszek Leszkiewicz.
  Biskup chciałby się spotkać z poszczególnymi grupami działającymi przy naszej parafii. Szczegółowy plan wizytacji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

 

 1. Sakramentu bierzmowania ks. bp Leszek Leszkiewicz udzieli młodzieży klas VIII w sobotę (5.06) o godz. 9.00 – SP 11 i o godz. 11.00 – SP 13 oraz osoby z innych szkół. Nowenna przed sakramentem bierzmowania dla kandydatów do bierzmowania rozpocznie się w najbliższy czwartek o godz.19.00. Szczegółowy program Nowenny zostanie przekazany młodzieży. Udział w Nowennie jest dla kandydatów obowiązkowy!

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz na pracę misyjną dla ks. Tomasza Kaczora. Niech dobry Bóg wynagrodzi ofiarodawcom obfitym błogosławieństwem!

Dzisiaj, jak zapowiadaliśmy, przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na odbudowę Sanktuarium w Budsławiu na Białorusi.