PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23 CZERWCA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 czerwca 2024 - XII Niedziela zwykła

 

  1. Serdecznie dziękujemy ks. Danielowi Pietryce, proboszczowi parafii Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie za wygłoszone dziś kazania. Słowa wdzięczności kierujemy również do wszystkich Parafian za wsparcie budowy tamtejszej świątyni.

 

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - odprawiane jest codziennie o godz. 17.30. Wcześniej adoracja od godz. 17.00. Zakończenie nabożeństw „czerwcowych” w przyszłą niedzielę.

 

  1. W czwartek przypada uroczystość NMP Nieustającej Pomocy - Patronki Mielca. Suma odpustowa w parafii na Osiedlu o godz. 18.00. Przez wstawiennictwo Maryi wypraszajmy potrzebne łaski dla rodzin i całego naszego miasta.

 

  1. Przypominamy o pierwszej Mieleckiej Pieszej Pielgrzymce do Tuchowa w intencji wiary młodzieży oraz powołań kapłańskich, która odbędzie się w dniach 29-30 czerwca. Można jeszcze zgłosić swoje uczestnictwo. Spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 17.00.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnim czasie na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. Sobotnia składka z uroczystości świętych Piotra i Pawła przeznaczona jest jako tzw. świętopietrze do dyspozycji Ojca Świętego. Niech wszelkim darczyńcom, Bóg hojnie błogosławi!

 

  1. W rozpoczynającym się tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
  • w poniedziałek – narodzenie św. Jana Chrzciciela,
  • w piątek – św. Ireneusza,
  • w sobotę – świętych Piotra i Pawła – dzień modlitw w intencji papieża Franciszka.

Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, jubileusze, Ojcom z okazji Dnia Taty - składamy życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Modlitwą obejmujemy także ks. Piotra z okazji nadchodzących imienin i składamy mu serdeczne życzenia: Bożej pomocy w pracy duszpasterskiej oraz orędownictwa Maryi Matki Kapłanów, wypraszającej potrzebne łaski.  Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy, życzymy dobrego odpoczynku oraz czuwania Bożej Opatrzności.