PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 STYCZNIA 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

22 stycznia 2023 - III Niedziela zwykła

Niedziela Słowa Bożego

 

 1. Niedziela Słowa Bożego jest przypomnieniem o księdze objawiającej Boga. Dzięki niej możemy odkryć Jego odwieczne zaangażowanie w losy człowieka, wypełnione wierną miłością i ofiarną troską. Równocześnie praktyka korzystania z biblijnego przekazu, pomaga udzielić ufnej odpowiedzi Bogu przez zawierzenie Jego podpowiedziom i wartościom. Niech częste czytanie i rozważanie Słowa Bożego w naszych rodzinach, będzie wykorzystaniem bogactwa łaski i darów.

 

 1. Najbliższe miesiące, to czas dokonywani rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie, jedynie my decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich, składających zeznania podatkowe o przekazanie 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy gorąco do wsparcia w ten sposób ich dzieł miłosierdzia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary przekazane ostatnio w formie składki oraz imienne na konto parafialne. Za wszelką hojność i życzliwość: Bóg zapłać!

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
 • we wtorek – św. Franciszka Salezego,
 • w środę – nawrócenie św. Pawła,
 • w czwartek – świętych Tymoteusza i Tytusa,
 • w sobotę – św. Tomasza z Akwinu.

  Wszystkim, którzy obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Wyjeżdżającym na ferie zimowe i urlopy - życzymy dobrego odpoczynku oraz czuwania Bożej Opatrzności.  Zachęcamy do przyjęcia w te dni Komunii Świętej.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Halina Chruściel (z ul. Warneńczyka), Tomasz Karkosza (z ul. Warneńczyka), Stanisław Szałaśny (z ul. Godlewskiego) oraz Janusz Wołoszyn (z ul. Szafera). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!