PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 PAŹDZIERNIKA 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 października 2023

XXIX Niedziela zwykła

Światowy Dzień Misyjny

 

  1. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Zatem modlitwą wspólnotową i pomocą materialną obejmijmy dzieło ewangelizacji i misjonarzy – zwłaszcza siostry zakonne i księży pochodzących oraz pracjących kiedyś w naszej parafii. Jako wspólnota otrzymaliśmy m.in. pozdrowienia od ks. Dawida Grabowskiego z Beninu. Natomiast w czwartek o godz. 16.30 zapraszamy do Sali nad zakrystią na spotkanie z P. Gabrielą Pyzia – świecką misjonarką pracującą m.in. w Kamerunie, Gambii i Tanzanii. Prelekcja będzie formą animacji misyjnej oraz okazją do reaktywacji parafialnej grupy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

 

  1. Powoli kończy się miesiąc październik – serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie w świątyni o godz. 17.30. Zachęcamy również do rodzinnego odmawiania Różańca w domach.

 

  1. Spotkanie Grupy Biblijnej Midbar oraz wspólnoty młodzieży „20+” w piątek po wieczornej Eucharystii w Domu Parafialnym.

 

  1. Przy wyjściu ze świątyni znajdują się kartki na tzw. Wypominki roczne i listopadowe. Wypełnione można składać w zakrystii i kancelarii. Niech ta modlitwa będzie naszym wyrazem wdzięcznej pamięci o bliskich zmarłych oraz znakiem wiary w życie wieczne. Przy okazji zachęcamy do przystępowania w najbliższych dniach do spowiedzi (przed Uroczystością Wszystkich Świętych), aby wykorzystać dar odpustu.

 

  1. Właściciele mogił i grobowców na mieleckim Cmentarzu Parafialnym proszeni są o dokonanie ich rejestracji w biurze przy kancelarii Bazyliki św. Mateusza (w poniedziałki i piątki - od godz. 17.00 do 18.00).

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary przekazane na utrzymanie parafii w formie składki oraz na konto. Wszystkim darczyńcom niech Bóg wynagrodzi hojnie potrzebnymi łaskami.

 

  1. W rozpoczynającym się tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
  • w sobotę – świętych apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

    Tym, którzy w nadchodzących dniach przeżywać będą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.