PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 MAJA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 maja 2022 -  VI Niedziela Wielkanocna

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – w naszej świątyni każdego dnia o 17.30. W najbliższych dniach (od poniedziałku, do środy) „majówka” będzie także naszą modlitwą o urodzaje. Natomiast od piątku rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego.

 

 1. Radością napełnia nas przystąpienie do I spowiedzi i Komunii św. kolejnej grupy dzieci klas III Szkoły Podstawowej nr 11. Wszystkim im życzymy pięknej i głębokiej więzi z Jezusem Eucharystycznym. Zapraszamy ich do uczestnictwa w spotkaniach tzw. Białego tygodnia – codziennie o godz. 17.30.

 

 1. We wtorek na Mszę świętą o godz. 18.00 oraz na spotkanie zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

 

 1. Uroczysta msza św. z błogosławieństwem matek w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie - w czwartek o godz. 18.00

 

 1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu poszukuje kandydatów na niezawodowe i zawodowe rodziny zastępcze: osób z otwartym sercem, odpowiedzialnych i gotowych podjąć się opieki nad dziećmi, które nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu przy ul. Żeromskiego 34 (tam uzyskają szczegółowe informacje np. procedury kwalifikowania kandydatów oraz stosowne przeszkolenie).

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na parafialne konto bankowe. Z „daru ołtarza” przekazanego przez rodziców dzieci I-komunijnych zakupiliśmy mosiężną sygnaturkę oraz podobną podstawkę pod mszał. Niech darczyńcom Bóg wynagrodzi swoją łaską i obfitym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
 • we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,
 • w czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza,
 • w niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze – a szczególnie wszystkim mamom z okazji Dnia Matki - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Św. z tej okazji.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp.: Bronisława Sypek (z ul. Warneńczyka). Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!