PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 LISTOPADA 2020

Kategorie

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to równocześnie okazja, by przypomnieć sobie, że Jezus jest rzeczywiście Panem mojego życia. To Jemu oddajemy we władanie wszystko, całe nasze życie, zwłaszcza w tak trudnym i niepewnym czasie epidemii. Jemu powierzamy nasze rodziny, bliskich, parafię i Ojczyznę. Powiedzieć: Jezus jest Panem, to najkrótsze wyznanie wiary. Chciejmy często sobie o tym przypominać, by nasze życie było rzeczywistą służbą Królowi Wszechświata. Za chwilę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy akt oddania, za co dzisiaj można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Dzisiaj swoje patronalne święto obchodzi Liturgiczna Służba Ołtarza, czyli ministranci i lektorzy. Dziękując im za wytrwałą służbę życzymy obfitości Bożych łask, a przede wszystkim radości z tego, że są tak blisko Boga. Zachęcamy również chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów.

 

  1. Również dzisiaj wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Naszą modlitwą obejmujemy naszego organistę, Michała Rodzajewskiego, wypraszając mu łaskę zdrowia, a także światła Ducha Świętego w prowadzeniu śpiewu podczas naszych parafialnych uroczystości.

Z okazji tzw. Dni Cecyliańskich p. Michał zorganizował koncert organowy, w którym wystąpi studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ze względu na pandemię koncert odbędzie się na stronie parafialnej Facebooka w czwartek o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy!

 

  1. Mszę świętą niedzielną o godz. 10.30 transmitujemy w Internecie.

Modlitwę różańcową kapłanów za naszych Parafian i o ustanie epidemii koronawirusa transmitujemy codziennie o godz. 20.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. Do końca listopada każdego dnia o godz. 17.15 modlimy się na różańcu w intencji zmarłych wymienionych w Wypominkach.

 

  1. Przypominamy o możliwości zyskiwania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych do końca listopada. Odpust można zyskać np. poprzez odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Szczególnie teraz polecamy się życzliwej pamięci naszych Parafian.

 

  1. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-18.00. W piątki zapraszamy narzeczonych, którzy planują zawarcie sakramentalnego małżeństwa. Prosimy, by narzeczeni zapisywali się na konkretny dzień i godziny. Zapisać się można za pomocą poczty internetowej, telefonu lub osobiście.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Kurmaniak (lat 68). Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!