PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 STYCZNIA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

21 stycznia 2024 - Niedziela Słowa Bożego

 

 1. Niedziela Słowa Bożego jest przypomnieniem o księdze objawiającej Boga. Dzięki niej możemy odkryć Jego odwieczne zaangażowanie w losy człowieka, wypełnione wierną miłością i ofiarną troską. Niech częste czytanie i rozważanie Słowa Bożego w naszych rodzinach, będzie wykorzystaniem bogactwa łaski.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie dni przyjęli nas w swoich domach i mieszkaniach z wizytą duszpasterską. W najbliższych dniach odwiedzimy jeszcze parafian z ulicy Zygmuntowskiej blok 12 oraz ulicy Kardynała Wyszyńskiego bloki: 1, 3, 5. We wtorek zakończymy tegoroczną kolędę – w tym dniu pójdziemy też na zaproszenie indywidualne – pomiędzy godz.16.00 a 19.00. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek po wieczornej mszy świętej.

 

 1. Kolejne spotkanie wspólnoty młodzieży starszej 20+ - w piątek o 19.00 w Domu Parafialnym.

 

 1. Spotkanie kolędowo-opłatkowe przynależących do Kręgów Rodzin Domowego Kościoła w kolejną niedzielę – początek popołudniową Mszą świętą. Eucharystia o godz. 14.30 będzie również modlitwą w intencji naszej Ojczyzny - o dalszą Bożą opiekę, błogosławieństwo na kolejny rok, a zwłaszcza o zgodę narodową.

 

 1. Nadchodzące tygodnie, to czas dokonywani rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie, jedynie my decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, składających zeznania podatkowe o przekazanie 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy gorąco do wsparcia w ten sposób ich dzieł miłosierdzia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy również za wszelkie ofiary przekazane ostatnio w formie składki oraz imienne na konto parafialne. Za Waszą hojność i życzliwość: Bóg zapłać!

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
 • w środę – św. Franciszka Salezego,
 • w czwartek – nawrócenie św. Pawła,
 • w piątek – świętych Tymoteusza i Tytusa.

  Wszystkim, którzy obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. W tych dniach swoje święto obchodzą także Babcie i Dziadkowie. Doceniając ich rolę, jaką pełnią w naszych rodzinach i dziękujemy im za trud pracy oraz za świadectwo wiary wobec młodszych pokoleń - otaczamy ich wdzięczną modlitwą. Wszystkich zachęcamy do przyjęcia w te dni Komunii Świętej.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: + Tadeusz Kozioł (z ul. Warneńczyka) oraz Jan Markowski (także z ul. Warneńczyka). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!