PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 SIERPNIA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

21 sierpnia 2022 - XXI Niedziela zwykła

 

  1. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania przy wykorzystaniu transmisji prowadzonych przez radio RDN, stronę internetową pielgrzymki. Przypominamy, że naszym kościele codziennie na zakończenie adoracji przed wieczorną mszą świętą odprawiamy nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej oraz Apel Jasnogórski.

 

  1. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Eucharystia w naszej świątyni o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Wieczorna msza św. będzie naszym podziękowaniem za posługę księdzu Sylwestrowi Dudzie, z prośbą o obfitości Bożych łask w pracy duszpasterskiej w nowej parafii - św. Jana Nepomucena w Bochni. Ks. Sylwester pracował w naszej wspólnocie od 3 lat. Opiekował się m.in.: Chórem, Różami Żywego Różańca, Domowym Kościołem, dziećmi I-Komunijnymi oraz katechizował w SP nr 11.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazane na tacę oraz wpłacone na konto parafialne przy okazji składki „inwestycyjnej”. Darczyńcom niech Bóg wynagrodzi potrzebnymi łaskami i hojnym błogosławieństwem.

 

  1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
  • w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę Królową,
  • w środę – św. Bartłomieja,
  • w sobotę – św. Monikę.

    Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Udającym się na wakacje, urlopy życzymy wielu duchowych przeżyć, bezpiecznego odpoczynku oraz pogody ducha. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjmowania Komunii Świętej.

 

  1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Jadwiga Pasek (z ul. Łowieckiej) i Janusz Bik (z ul. Królowej Jadwigi). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!