PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 MAJA 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21 maja 2022 -  Wniebowstąpienie Jezusa – (VII Niedziela Wielkanocna)

 

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej – codziennie o godz. 17.30. Przez cały tydzień będzie połączone z Nowenną do Ducha Świętego.

 

 1. Kolejną radością naszej wspólnoty jest przystąpienie do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 13. Wszystkim dzieciom, ich rodzicom oraz bliskim życzymy głębokiej i trwałej więzi z Jezusem Eucharystycznym. Zapraszamy ich do uczestnictwa w spotkaniach tzw. Białego tygodnia – codziennie „majówka” o godz. 17.30 oraz Eucharystia o godz. 18.00.

  Natomiast w ostatni czwartek Sakrament Bierzmowania przyjęło 154 młodych parafian. Niech Duch Święty wspiera ich potrzebnymi darami i natchnieniami w codziennym świadectwie wierności Bogu i Jego wartościom.

 

 1. Uroczysta msza św. z błogosławieństwem matek w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie - w piątek o godz. 19.00

 

 1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Żywa Woda zaprasza w najbliższą sobotę na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie to modlitwa o umocnienie Jego darów w naszym życiu osobistym i społecznym. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00, a zakończy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

 

 1. Przypominamy informację dla przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa. W naszej parafii odbędzie się katechizacja dla narzeczonych w formie warsztatów dla par – będzie to weekend 27-28 maja. Zapisy w kancelarii lub pocztą elektroniczną.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. Niech darczyńcom Bóg wynagrodzi łaską i obfitym błogosławieństwem. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona zostanie na ołtarze Bożego Ciała.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
 • w środę – Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych,
 • w piątek – świętego Filipa Neri,
 • w niedzielę – Zesłanie Ducha Świętego.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze –a zwłaszcza wszystkim mamom z okazji Dnia Matki - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Św. z tej okazji.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. + Stefania Adamczyk (z ul. Smoczka). Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!