PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 KWIETNIA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21 kwietnia 2024 -  IV Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości peregrynacji relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Ufamy, że dzięki Waszej posłudze i modlitwie cała wspólnota parafialna otrzyma obfite Boże wsparcie.

 

 1. We wtorek, po wieczornej Eucharystii dołączymy do akcji Kwiaty dla Księdza Jerzego, składając modlitwę oraz bukiet kwiatów przed pomnikiem błog. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 18.00 oraz spotkanie organizacyjne:
 • w środę - dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13,
 • w czwartek - dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11.

 

 1. Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego JPII serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii: na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej oraz na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich przygotowującą do nauczania religii w przedszkolach i szkołach.

 

 1. Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu serdecznie zaprasza uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz ich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się w budynku szkoły, 23 kwietnia (wtorek), w godz.: od 13.00 do 16.00.

 

 1. Nasza parafia organizuję pielgrzymkę do Warszawy z okazji Ogólnopolskiego roku błog. ks. Jerzego Popiełuszki. Będzie to wyjazd jednodniowy - 1 maja. W planie pielgrzymki: Świątynia Opatrzności Bożej, Sanktuarium bł. ks. Jerzego na Żoliborzu oraz zwiedzanie Warszawy. Zapisy do najbliższego piątku w kancelarii parafialnej i zakrystii.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w „niedzielę inwestycyjną” na składkę oraz jako przelew na konto. Wyrazy wdzięczności kierujemy zwłaszcza do rodziców bierzmowanych uczniów, za przekazanie daru na odnowienie monstrancji służącej nam przy wystawieniu Najśw. Sakramentu. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i hojność.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
 • we wtorek – św. Wojciecha,
 • w czwartek – św. Marka Ewang. (odpust w Mielcu-Rzochowie o godz. 18.00).

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny urodziny, jubileusze – przekazujemy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Naszą modlitwą otaczamy również ks. Jarosława i ks. Wojciecha z okazji przypadających imienin i składamy im serdeczne życzenia: Bożej pomocy w pracy duszpasterskiej oraz orędownictwa Maryi Matki Kapłanów, wypraszającej potrzebne łaski na każdy dzień życia.