PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20 GRUDNIA 2020

Kategorie

1. W tym tygodniu zapraszamy na Msze święte roratnie od poniedziałku do środy na godz. 18.00, w czwartek na godz. 6.30. Przed roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza rodziców z dziećmi.

2. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą świętą wieczorną odmawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

3. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Jarosław Musiał. Będą one trwać do środy. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane o godz. 6.30; 9.00 i 18.00. Wszystkie będą transmitowane w Internecie.

4. Zachęcamy naszych Parafian do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Ze względu na epidemię nie możemy zorganizować całodniowej spowiedzi parafialnej. W naszym kościele w tym tygodniu będziemy spowiadać od poniedziałku do środy w godzinach: 6.00-7.00; 8.30-12.00; 16.00-18.00.
Przypominamy o konieczności wypełnienia wszystkich warunków dobrej spowiedzi. Najpierw przypominamy sobie popełnione grzechy, czyli robimy rachunek sumienia korzystając z pomocy np. książeczki. Po rachunku sumienia czynimy akt żalu za grzechy i postanawiamy poprawę. Dopiero po wypełnieniu tych warunków możemy przystąpić do konfesjonału i rozpocząć spowiedź. Po spowiedzi wypełniamy piąty warunek: zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźnim. Szczególnie w kontekście świąt Bożego Narodzenia chciejmy pamiętać o zadośćuczynieniu bliźnim za wszelkie zło, które im uczyniliśmy. Chciejmy pogodzić się, przeprosić, oddać skradzione rzeczy lub wynagrodzić finansowo, by w zgodzie i miłości przyjąć do serca Jezusa.

5. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

6. Do chorych kapłani udadzą się ze świąteczną posługą sakramentalną w środę (23.12) od godz. 14.30. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii.

7. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy opłatkach będą przeznaczone na sprzątanie i dekorację kościoła. Serdecznie dziękujemy za hojność i za życzliwość! Niestety nie ma już świec Caritas.

8. We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta roratnia o godz. 6.30. Nie będzie wieczornej Mszy świętej.
Zachęcamy, by przeżyć dzień Wigilii zgodnie z naszą tradycją: zachować post przez cały dzień, wieczorem zasiąść do stołu rodzinnego. Przy łamaniu się opłatkiem składamy sobie życzenia, ale nie zapomnijmy o wspólnej, rodzinnej modlitwie, przeczytaniu fragmentu z Pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Zachęcamy, by do wieczerzy wigilijnej nie podawać żadnego alkoholu! Zachęcamy, by w ogóle Święta przeżyć w klimacie trzeźwości. Radość z przyjścia Boga na świat nie powinna zostać przysłonięta grzechem pijaństwa.

9. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą pasterską. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią odprawimy dwie Pasterki: o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Składka podczas tych Mszy świętych jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

10. W piątek uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękujemy Panu Bogu, że zesłał nam swojego Syna, Wcielone Słowo. Dziękujemy za to, że jest Bogiem z nami. Niech te święta skierują nasze myśli ku Bogu i sprawią, że i w naszym sercu narodzi się i będzie żył sam Bóg.
W sobotę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.
Msze święte w te świąteczne dni będą odprawiane według porządku niedzielnego.
W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Rodziny. Podczas wszystkich Mszy świętych będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz ogólne błogosławieństwo małżeństw. Ze względu na pandemię nie będzie w tym roku indywidualnego błogosławieństwa.

12. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Franciszek Halada (lat 72), Maria Ramik (lat 70) i Renata Świątek (lat 47). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!