PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20 CZERWCA 2021

Kategorie

 Komunikat Biskupa Tarnowskiego dotyczący zniesienia dyspensy

Drodzy Diecezjanie!

Dostrzegamy wyraźnie, że w ostatnich tygodniach pandemia traci na sile. Dziękujemy więc Bogu, że wysłuchuje naszych modlitw o zmiłowanie oraz ludziom, którzy nie szczędzą swojego czasu i sił w walce o nasze bezpieczeństwo i zdrowie.

W kontekście łagodzenia kolejnych obostrzeń i w nawiązaniu do uchwały biskupów zgromadzonych na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski pragnę Was poinformować, że z dniem dzisiejszym znoszę ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, której udzieliłem 16 października ubiegłego roku. Przypominam więc, że duchowa łączność z ofiarą Mszy Świętej za pośrednictwem mediów nie jest już wystarczająca dla wypełnienia tego obowiązku, za wyjątkiem osób chorych i tych, którzy nie mogą opuścić swoich domów.

W tym miejscu chcę Wam serdecznie podziękować za wielkie świadectwo wiary, które daliście w minionych miesiącach naznaczonych różnego rodzaju ograniczeniami. Wasze przywiązanie do Jezusa obecnego w Eucharystii budziło podziw i budowało duszpasterzy. Wielu z Was swoją postawą wyznało za św. Piotrem: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” (J 6,68). Tych zaś, którzy zwątpili i odeszli zapraszam do powrotu, by w Chrystusie obecnym w Eucharystii odnaleźli życiodajną siłę i pokój serca. Jednocześnie proszę duszpasterzy, by jeszcze bardziej uczynili swoją parafię domem, do którego będzie chciało się wracać.

Wszystkich Was proszę o dalsze przestrzeganie zalecanych środków bezpieczeństwa, abyśmy mogli jak najszybciej powrócić do sytuacji, w której już bez żadnych ograniczeń będziemy mogli wyznawać naszą wiarę. Jednocześnie ponownie zachęcam wszystkich do wytrwałej modlitwy, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych.

Wszystkie nasze troski zawierzajmy ufnie Bogu w modlitwie różańcowej przez ręce Najświętszej Maryi Panny oraz za wstawiennictwem św. Szymona z Lipnicy. Niech wypraszają nam obfite błogosławieństwo i łaskę całkowitego ustania pandemii.

Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

 

 

  1. bp Andrzej Jeż przychylając się do prośby ks. Proboszcza kieruje go do pracy w parafii św. Mikołaja w Tylmanowej. Przekazanie parafii nowemu proboszczowi nastąpi w sierpniu br.

 

  1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, czyli około godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W najbliższy piątek kończy się rok szkolny. Zachęcamy dzieci i młodzież do rozpoczęcia wakacji z Bogiem w sercu. Zachęcamy do przestąpienia do spowiedzi św. Msze święte na zakończenie roku szkolnego będą odprawione:
  • Czwartek o godz. 18.00 – SP13
  • Piątek o godz. 7.30 – SP11 i PZPSW

Zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę świętą, by podziękować Panu Bogu za łaski otrzymane podczas roku szkolnego i prosić o szczęśliwy czas na wakacjach.

 

  1. Wszystkim dzieciom i dorosłym przypominamy, że w wakacje obowiązuje każdego katolika uczestniczenie w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Prosimy zatem tak planować wypoczynek, by znaleźć czas i możliwość uczestniczenia we Mszy świętej.

 

  1. Czas wakacyjny to również okres wysokich temperatur. W związku z tym bardzo prosimy, by zwrócić szczególną uwagę na strój, w którym przychodzimy do kościoła. Pamiętajmy, że w kościele spotykamy się z prawdziwy i żywym Bogiem, obecnym w Najświętszym Sakramencie. Trzeba więc zadbać, by nasz strój odzwierciedlał wagę tego spotkania. Unikajmy więc ubierania krótkich spodenek, zbyt roznegliżowanych sukienek i strojów, które są bardziej odpowiednie na plażę niż do kościoła. Prosimy, by poprzez odpowiedni strój oddać cześć Panu Bogu.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę. Niech wszystkim ofiarodawcom hojnie Bóg błogosławi!

 

  1. W przyszłą niedzielę, 27 czerwca, będziemy gościć w naszej parafii Siostry Dominikanki (s. Monikę i s. Łucję pochodzącą z Mielca). W ramach ogłoszeń Siostry przedstawią swój zakon, a po Mszach świętych będzie można wesprzeć kosztowny, ale i konieczny, remont starej części klasztoru sióstr. Będziemy wdzięczni za otwartość serca i ofiarną pomoc. 

 

  1. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Teresa Pryga z ul. Botanicznej. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!