PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.09.2020

Kategorie

  1. Przypominamy, że uczniowie klas VII i VIII, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania w naszym kościele, mieszkają na terenie naszej parafii, ale uczą się w innych szkołach niż SP 11 i SP 13 proszeni są o kontakt z ks. Karolem do końca września. Jest to związane z wymaganiami dotyczącymi przygotowania się do sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy o kontakt osobisty, a nie poprzez maila, czy telefon.

 

  1. Zbliża się październik – miesiąc różańca. Z tej okazji w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej (SP 11 i SP 13). Podczas tej Mszy świętej zostaną poświęcone i rozdane dzieciom różańce, na których będziemy się modlić już podczas nabożeństw w październiku.

 

  1. Nasza parafia organizuje kurs lektorski, który będzie się odbywał w soboty od 3.10 do 21.11.2020 w godzinach 9.00-12.00. W kursie mogą wziąć udział chłopcy od VII klasy, zarówno ci, którzy byli już ministrantami, jak i ci, którzy dotąd nie służyli przy ołtarzu, ale chcieliby taką służbę podjąć. Zachęcamy do zapisania się na ten kurs u ks. Karola.

 

  1. Spotkania Dziewczęcej Służby Maryjnej odbywają się w środy o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dziewczynki od klasy III do wstąpienia w szeregi dzieci Matki Bożej.

 

  1. Poszukujemy katechetki do prowadzenia katechez w przedszkolach. Jeśli ktoś byłby chętny i miał odpowiednie wykształcenie teologiczno-pedagogiczne, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

 

  1. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Lichenia, Gniezna i Poznania w terminie 9-11 października br. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii. Koszt pielgrzymki to 530 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej z wpłatą 200 zł do dnia 30 września. Na dzień dzisiejszy zgłoszonych jest 30 osób. Potrzeba jeszcze przynajmniej 10 i pielgrzymka dojdzie do skutku. Serdecznie zapraszamy!

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto.

W zakrystii można nabyć w formie książkowej, tzw. Kalendarze dla Miasta i Wsi oraz Kalendarze Rolników w cenie 25 zł.

 

  1. W tym tygodniu odeszli do wieczność śp. Marek Delert (lat 61), śp. Wiesław Majka (lat 64) oraz śp. Anna Rusin (lat 56). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!