PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 CZERWCA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 czerwca 2024 r. - IX Niedziela Zwykła

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości odpustowych oraz Bożego Ciała: przygotowującym ołtarze na procesję, niosącym baldachim, feretrony i chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, I-Komunijnym, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, parafialnemu chórowi Gaudete, wspólnotom Żywej Drogi Krzyżowej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Ochotniczej Straży Pożarnej. Wyrażamy uznanie Parafianom, za świadectwo wiary w żywą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Niech Bóg błogosławi obficie w życiu: rodzinnym, szkolnym, społecznym.

 

 1. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna odbywa się w dni powszednie razem z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30, natomiast dziś (w niedzielę) będzie po Mszy świętej o godz. 12.00. W czwartek, na zakończenie Oktawy (po wieczornej mszy św.) błogosławieństwo dzieci i wianków. Zachęcamy do udziału.

 

 1. W tym tygodniu przypadają również: I czwartek i piątek czerwca.
 • W czwartek – modlitwa w intencji powołań do służby Bogu - od 17.00.
 • W piątek - w liturgii przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  Eucharystia sprawowana o godz. 6.30, 9.00, 18.00 i 20.00. Na mszach świętych o godz. 9.00 i 18.00 odmówimy Akt wynagrodzenia i zawierzenia Sercu Jezusowemu. To Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego, polecamy się Waszym modlitwom.

  Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 14.00.

  Spowiedź:
  - w środę i czwartek od godz. 17.00,
  - w piątek w godz.: 6.00-6.30; 8.30-9.00; 16.30-18.00; 19.30-20.00.

  W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Ze względu na spowiedź - kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

 

 1. W kolejną niedzielę będziemy gościć w parafii alumnów z Tarnowskiego Seminarium wraz z Ojcem Duchownym ks. Romanem Hopej, którzy w czasie wakacji podejmą staż misyjny w krajach Afryki i Ameryki Południowej. Po mszach świętych będzie można przed świątynią złożyć im dar serca, który zostanie przekazany tarnowskim misjonarzom.

 

 1. Komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie: Zgodnie z ustaleniami V Synodu Diecezji Tarnowskiej przygotowanie do I Komunii Świętej i jej przyjęcie powinno się dokonywać w parafii zamieszkania dziecka. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które uczęszczają do szkół poza naszą potrafią, a będą chciały w przyszłym roku przyjąć ten Sakrament w naszej świątyni, o zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów.

 

 1. Ruch Patriotyczny w Mielcu zaprasza na spotkanie z ks. Romanem Rusinkiem na temat: Objawienia Matki Bożej w Kibeho. Prelekcja w sobotę (8 czerwca), o godz. 17.00 w sali Kany przy parafii MBNP.

 

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone ostatnio na składkę oraz wpłacone na konto. Kolejna niedziela jest tzw.: „inwestycyjną”. Niech Bóg hojnie wynagrodzi Wasz dar.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • w poniedziałek – bł. św. Karola Lwangę,
 • w środę – św. Bonifacego,
 • w sobotę – Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

  Wszystkim, którzy w nadchodzących dniach będą przeżywać imieniny, urodziny, jubileusze - składamy życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i czułej opieki Maryi. Modlitwą obejmujemy także ks. Karola (z okazji przypadających imienin), składając życzenia: Bożej pomocy w pracy duszpasterskiej oraz orędownictwa Maryi Matki Kapłanów, wypraszającej potrzebne łaski na każdy dzień życia.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp.: + ks. Franciszek Dziedzic (z ul. Lipowej), + Józef Szpakowski (z ul. Warneńczyka) oraz + Andrzej Chomenko (z ul. Warneńczyka). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!