PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19 MARCA 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

19 marca 2023 – IV Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego na Dzień Świętości Życia

  Drodzy Diecezjanie! Godność ludzkiego życia stanowi nienaruszalną wartość, którą powinniśmy otaczać szacunkiem, chronić a także coraz głębiej rozumieć w obliczu aktualnych zagrożeń. Pomocą w tym zadaniu jest Dzień Świętości Życia, ustanowiony na prośbę św. Jana Pawła II.

  Odpowiadając na to wezwanie Papieża Rodziny, zapraszam Was do podjęcia w tym dniu w parafiach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Centralne uroczystości Dnia Świętości Życia będą miały miejsce w parafii św. Jakuba Apostoła w Podegrodziu. Msza święta o godz. 18.00 będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska.  Podpisany: † Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski

 

 1. Przeżywana w połowie Wielkiego Postu Niedziela Radości, uświadamia nam, że zbliża się czas wielkanocnej radości ze zwycięstwa Jezusa nad szatanem, grzechem i śmiercią.

  Zachęcamy wszystkich do udziału w parafialnych nabożeństwach wielkopostnych:

  Droga krzyżowa w piątki:
  - dla dorosłych - o godz. 9.30 oraz o godz. 17.30,
  - dla dzieci o godz. 16.30,
  - dla młodzieży o godz. 20.00.

  Gorzkie żale w niedziele:
  - dla wszystkich o godz. 17.00.

 

 1. W poniedziałek w liturgii Kościoła przeżywać będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte w naszej świątyni o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00.

 

 1. W piątek przypada Dzień Misjonarzy Męczenników. Wspomnijmy w naszej modlitwie świeckich i duchownych, którzy oddali swoje życie głosząc w świecie Dobrą Nowinę.

 

 1. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00. Z okazji Dnia Świętości Życia, przez wstawiennictwo Maryi będziemy wypraszać łaskę ochrony życia (od poczęcia do naturalnej śmierci). Gorąco zachęcamy, aby w tym dniu podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, czyli 9-miesięczną modlitwę za dziecko, aby mogło cieszyć się życiem oraz miłością rodziców. Ze stolika za ławkami można zabrać specjalne druczki, na których wpisujemy swoje zobowiązanie. Część z modlitwą zostawiamy dla siebie, a drugą część z danymi będzie można umieścić w koszyku przy ołtarzu w Zwiastowanie Pańskie - na mszach św. o godz.: 9.00 i 18.00. Wtedy też nastąpi złożenie przyrzeczeń.

 

 1. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy nasze rekolekcje parafialne pod hasłem: Sakrament Pojednania: przeżyjmy go jeszcze raz! Konferencje od niedzieli do środy wygłosi O. dr Marek Rostkowski ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Spowiedź parafialna: 29 marca. Szczegóły na afiszu w gablocie.

 

 1. W tym samym dniu, po Mszy św. o godz. 14.30 w naszej świątyni odbędzie się koncert wielkopostny: Misterium Męki Pańskiej (biblijna Droga krzyżowa - św. Jana Pawła II). Wystąpią: nasz Parafialny Chór Gaudete, Chór Nauczycielki Akord oraz Chór Młodzieżowy z II Liceum Ogólnokształcącego. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy.

 

 1. Również w niedzielę będzie można nabyć „palmy” (do poświęcenia w Niedzielę Palmową), przygotowane własnoręcznie przez Apostolską Wspólnotę Młodych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na dofinansowanie wyjazdu na ŚDM w Lizbonie.

 

 1. W czwartek 30 marca br. w Bazylice Mniejszej w Nowym Sączu odbędzie się Dzień skupienia dla parlamentarzystów, samorządowców i pracowników administracji samorządowej z terenu Diecezji Tarnowskiej. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Jeża sprawowana będzie o godz. 14.00.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz jako przelew bankowy na konto parafialne. Niech Bóg swoim darami i natchnieniami wynagrodzi wszelkie wsparcie.

 

 1. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + śp. Franciszek Jachyra (z ul. Botanicznej). Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!