PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19 MAJA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 maja 2024 r. - Zesłanie Ducha Świętego

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego:

Drodzy Diecezjanie! Wszyscy jesteśmy pielgrzymami zmierzającymi do domu Ojca. Z jednej strony chodzimy twardo po ziemi, ale nie możemy zapomnieć, że nasza ziemska wędrówka ma konkretny cel, którym jest niebo. Przypominają nam o tym różnego rodzaju pielgrzymki, które w naszej diecezji licznie podejmujemy. Zbliżające się wakacje są doskonałą okazją, by wybrać się w tę drogę, do którą serdecznie Was zapraszam.

Wzorem ubiegłego roku na Jasną Górę wyruszy Rowerowa Pielgrzymka Tarnowska, która odbędzie się w dniach 18-21 lipca. Pierwszego dnia pielgrzymi wyjadą w 12 grupach, z różnych miejsc diecezji, aby wieczorem spotkać się w Sanktuarium w Zabawie i stamtąd dalej pielgrzymować wspólnie. Trasa tej pielgrzymki rozłożona jest na cztery dni, aby dać wszystkim więcej czasu na modlitwę i budowanie wspólnoty oraz umożliwić udział osobom mniej zaawansowanym w wyprawach rowerowych.

Ukoronowaniem naszego pielgrzymowania będzie Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, która odbędzie się tradycyjnie w dniach 17- 25 sierpnia. W tym roku wyruszymy pod hasłem: Żyję w Kościele. Chcemy bowiem razem odkrywać, że Chrystus zaprasza nas, abyśmy mocniej złączyli z Nim nasze życie, angażując się we wspólnotę Kościoła.

Drodzy Diecezjanie! Serdecznie zapraszam Was wszystkich (a szczelnie młodzież) do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Wszelkie informacje będzie można znaleźć na plakatach i w mediach społecznościowych. Niech Maryja, która oczekuje na swoje dzieci w Jasnogórskim Sanktuarium, wyprasza Wam obfitość wszelkich Bożych łask.

Podpisany:  † Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski

 

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym ku czci Maryi, Matki Bożej. Przypominamy, że w naszej świątyni jest ono odprawiane każdego dnia o godz. 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do modlitwy indywidualnej od godz. 17.00.

 

 1. W sobotę (25 maja), po wieczornej Eucharystii, odbędzie się w naszej świątyni koncert muzyki sakralnej: Ave Maria – w wykonaniu prof. dr hab. Aleksandry Nawe (fortepian), Natalii Szymańskiej (skrzypce) i Karoliny Szymańskiej (sopran). Zapraszamy wszystkich Parafian, a zwłaszcza czcicieli Matki Bożej – będzie to nasz hołd oddany Maryi, za Jej opiekę nad Ojczyzną, parafią i naszymi rodzinami.

 

 1. Również w najbliższą sobotę Msza święta z uroczystym błogosławieństwem matek, w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie - godz. 17.30

 

 1. W niedzielę, będziemy przeżywać odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej. Suma z procesją eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 12.00. Kazanie wygłosi ks. Infułat Adam Kokoszka – natomiast na pozostałych mszach świętych ks. Prałat Andrzej Rams (kustosz sanktuarium z Chorzelowa). Dodatkowo w tym dniu będziemy jako wspólnota dziękować Bogu za złoty jubileusz kapłaństwa ks. Prałata Stanisława. Gorąco zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tej uroczystości. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami oraz I-komunijne w białych strojach. Prosimy także o przygotowanie i posługę w czasie procesji przy baldachimie, feretronach i chorągwiach.

 

 1. Z okazji odpustu parafialnego będzie można nabyć cukierki – rozprowadzane przed świątynią przez przedstawicieli Dziewczęcej Służby Maryjnej i ministrantów - zbierających datki na wakacyjne wyjazdy oazowe dla dzieci z naszej wspólnoty.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na konto. Przynależącym do wspólnot Żywej Drogi Krzyżowej dziękujemy za ufundowanie nowej chorągwi, która będzie służyła podczas uroczystych procesji. Niech darczyńcom Bóg wynagrodzi łaską i obfitym błogosławieństwem. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na przygotowanie ołtarzy na procesję w Boże Ciało.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy również wspominać:
 • w poniedziałek – Maryję Matkę Kościoła,
 • w środę – św. Ritę,
 • w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
 • w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych.

  Wszystkim, którzy w nadchodzących dniach przeżywają imieniny, urodziny, jubileusze – zwłaszcza mamom (już uprzedzając Dzień Matki) - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii świętej.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. + Andrzej Jędrychowski (z ul. Powstańców Warszawy). Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!