PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19 LISTOPADA 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

19 listopada 2023 - XXXIII Niedziela zwykła

 

 1. Serdecznie dziękujemy ks. Danielowi Pietryce, proboszczowi parafii Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie za wygłoszone dziś kazania. Słowa wdzięczności kierujemy również do wszystkich Parafian za wsparcie budowy tamtejszej świątyni.

 

 1. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej, połączonej z Wypominkami naszych bliskich zmarłych – codziennie o 17.30.

 

 1. W ramach przygotowania do I Komunii Świętej, uczniów klas III wraz z rodzicami zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.00: w środę – z SP nr 13, w czwartek – z SP nr 11.

 

 1. W środę, w liturgii przypada wspomnienie św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej. Wyrażając wdzięczność za posługę, modlitwą otaczamy: Pana Organistę Michała, Księdza Piotra i parafialny chór Gaudete, młodzieżowy zespół Emeth, prowadzących i śpiewających w dziecięcej scholce Radość istnienia, grupę Pieśniarek oraz wszystkich kantorów. Niech trwa Wasze wielbienie na chwałę Boga i dla pożytku całej wspólnoty parafialnej.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 w sali pod Domem parafialnym odbędzie się spotkanie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Zachęcamy chętne dzieci do dołączenia do grupy.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy (kończącą rok liturgiczny) uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Przypada także wtedy Światowy Dzień Młodzieży – będziemy się modlić, by ludzie młodzi odkryli marzenia jakie Bóg w nich pokłada i stali się wiernymi, odważnymi i pełnymi entuzjazmu świadkami wiary. Jest to również patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Na Mszy św. o godz. 10.30 - obrzęd przyjęcia nowych lektorów. Z tej okazji, serdecznie dziękujemy: szafarzom, ceremoniarzom, lektorom, ministrantom, za pełnienie ofiarnej służby przy ołtarzu. Niech przyjaźń z Bogiem w Trójcy Jedynym, któremu służycie, będzie dla was zasłużoną nagrodą!

 

 1. Przypominamy, że w każdej chwili istnieje możliwość zgłoszenia osób starszych lub chorych, nie mogących brać udziału w niedzielnej Eucharystii w świątyni - z prośbą, aby Komunię świętą przynosił im szafarz.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary przekazane ostatnio jako składka inwestycyjna oraz do puszek na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Wszelkim darczyńcom niech Stwórca wynagrodzi potrzebnymi łaskami i hojnym błogosławieństwem.

 

 1. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy wspominać również:
 • w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego,
 • we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
 • w piątek – świętych wietnamskich męczenników.

  Wszystkim, którzy w nadchodzących dniach przeżywać będą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz czułej opieki Maryi.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp. Seweryna (ona) Surtel (z ul. Wyszyńskiego) i Piotr Błachowicz (z ul. Warneńczyka). Bożemu miłosierdziu polećmy ich dusze oraz dusze naszych bliskich zmarłych, przedstawianych w Wypominkach i wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!