PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18 WRZEŚNIA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

18 września 2022 - XXV Niedziela zwykła

 

 1. Ksiądz Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż zarządził w Diecezji Tarnowskiej wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Odbędą się one w niedzielę - 23 października. Od dziś będzie trwał proces zgłaszania kandydatów, których pełna lista, zostanie przedstawiona do publicznej wiadomości w niedzielę 16 października. Kandydatem może być: zamieszkujący na stałe na terenie parafii, pełnoletni praktykujący katolik, wolny od kar kościelnych, cieszący się dobrą opinią w swoim środowisku, wyrażający zgodę na aktywny udział w Radzie. Nazwiska kandydatów (wraz z ulicą zamieszkania i numerem telefonu kontaktowego) można przedstawiać wyłącznie w formie pisemnej w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. W przyszłą niedzielę w Bazylice mieleckiej uroczystości odpustowe ku czci św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Na Eucharystii o godz. 11.00, podziękowanie za 60-letnią posługę Ks. Prałata Stanisława Jurka i ks. Franciszka Knutelskiego.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 18.00 oraz spotkania organizacyjne:
 • w środę ze Szkoły Podstawowej nr 13,
 • w czwartek ze Szkoły Podstawowej nr 11.

 

 1. Próby parafialnej scholi dziecięcej Radość istnienia we wtorki w godz. 18.00-19.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa dzieci ze szkół podstawowych.

 

 1. Istnieje również propozycję nauki gry na gitarze dla dzieci od 3 klasy Szkoły Podstawowej. Jeśli stworzy się odpowiednia grupa, lekcje prowadzone przez p. Andrzeja Rabiniaka będą się odbywać w naszym Domu Parafialnym w piątki od godz. 18.00. Przy mniejszej ilości chętnych będzie można dołączyć do grupy przy parafii MBNP. Zgłoszenia w kancelarii.

 

 1. Wszystkie dzieci z klas 1, 2 i 3 chętne do włączenia się w zastępy zuchowe, zapraszane są do Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu. Zbiórki w piątki w godzinach 16.00-17.00.

 

 1. Rady osiedli: Smoczka, Smoczka I, Szafera, Dziubków i Wolności zapraszają wszystkich mieszkańców na Festyn Rodzinny – dziś (18.09) od godz. 14.00 na boisku Smoczanki.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary przekazane na tacę, do puszek oraz wpłacone na konto parafialne. Darczyńcom niech Bóg wynagrodzi łaską i hojnym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
 • we wtorek – Męczenników koreańskich,
 • w środę – św. Mateusza,
 • w piątek – św. Ojca Pio,
 • w niedzielę – Dzień modlitw o trzeźwość narodu.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjmowania Komunii Świętej.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp.: Włodzimierz Kula (z ul. Warneńczyka). Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!