PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18 LIPCA 2021

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 LIPCA  2021

XVI Niedziela zwykła

 

 

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

DNIA SOLIDARNOŚCI Z POSZKODOWANYMI W NAWAŁNICACH

W POLSCE, NIEMCZECH, BELGII I HOLANDII

 

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.

Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie.

Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.

Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

 

Abp Stanisław Gądecki

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

  1. Serdecznie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę i do Pana Jezusa Nazareńskiego w czwartek o godz. 17.30. Przypominamy, że można składać swoje intencje, w których modlimy się podczas nowenny.

 

  1. Codziennie od godz. 17.00 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy.

 

  1. W przyszłą niedzielę, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Będzie się ono odbywało przy wyjazdach z parkingów przed i za kościołem. Przy tej okazji kierowcy otrzymają pamiątkę związaną ze św. Krzysztofem.

    Jest również zwyczaj, że dziękując Panu Bogu za opiekę podczas podróży samochodem czy motocyklem kierowcy składają ofiarę 1 grosz za każdy przejechany kilometr. Ten fundusz jest przekazywany na zakup samochodów, motocykli i rowerów dla misjonarzy. Akcję prowadzi MIVA Polska.

 

  1. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy słońca i pogody ducha. Wszystkim życzymy szczęśliwego powrotu do domu.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom hojnym błogosławieństwem!

 

  1. W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Grzegorz Hernik z ul. Wyszyńskiego, śp. Piotr Gawlak z ul. Wyszyńskiego, śp. Genowefa Bik z ul. Królowej Jadwigi i śp. Krzysztof Górski z ul. Warneńczyka. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!