PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.10.2020

Kategorie

  1. Jak już wiemy, nasze miasto znajduje się w czerwonej strefie związanej z pandemią koronawirusa. Stąd obowiązują nas m.in. ograniczenia ilości wiernych uczestniczących w nabożeństwach. Maksymalnie może przebywać w naszym kościele 298 osób z zachowanie dystansu społecznego. Bardzo prosimy zajmować miejsca oznaczone strzałkami. Prosimy również pamiętać o zasłanianiu ust i nosa maseczkami lub przyłbicami oraz o dezynfekcji rąk.

Na okres trwania w mieście czerwonej strefy zawieszamy w naszej parafii wszystkie spotkania grup. Praca w grupach, o ile to możliwe, będzie się odbywać w formie zdalnej. Wszystkich Parafian prosimy o gorącą modlitwę o ustanie epidemii, ale również w intencji wszystkich, których ten wirus szczególnie doświadcza: za chorych, zarażonych, za przebywających w kwarantannie, za osamotnionych, za służbę zdrowia. Niech Bóg będzie dla nas źródłem mocy i nadziei!

 

  1. Na stronie internetowej naszej parafii można zapoznać się z Dekretem Biskupa Tarnowskiego dotyczącym zasad postępowania w czasie trwania epidemii.

 

  1. Dzisiaj rozpoczęliśmy tydzień misyjny. Serdecznie wszystkich zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.15. Będziemy się wspólnie modlić o ustanie epidemii oraz w intencji wszystkich misjonarzy. Podczas nabożeństwa jest możliwość przyjęcia Komunii świętej.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Prosimy o życzliwą pamięć o parafii również w tym trudnym okresie pandemii.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Bardzo prosimy o wypełnianie wyraźnym, najlepiej drukowanym pismem. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej

 

  1. Kurs przedmałżeński dla par jest planowany w dniach 20-22.11.2020 w parafii MBNP w Mielcu (na Osiedlu). Szczegółowe informacje na stronie internetowej tej parafii.