PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 PAŹDZIERNIKA 2021

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

17 PAŹDZIERNIKA 2021 - XXIX Niedziela zwykła

 

 

 1. Zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę różańcową, która odprawiana jest codziennie o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa jest możliwość przyjęcia Komunii świętej. W poniedziałek modlitwą obejmiemy wszystkich posługujących w Służbie Zdrowia.

 

 1. W ramach przygotowania do I Komunii Świętej zapraszamy uczniów klas III wraz z rodzicami na Różaniec i Mszę świętą wieczorną oraz spotkanie informacyjne:
 • we wtorek - Szkoła Podstawowa nr 13
 • w czwartek - Szkoła Podstawowa nr 11.

 

 1. Natomiast kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy w piątek na godzinę 17.00 na Różaniec.

 

 1. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w grupach działających przy parafii. Informacja (również dla rodziców): spotkania odbywają się w następujące dni:

- DSM: środa godz. 17.00                      

- aspiranci: środa godz. 17.00              

- ministranci: sobota godz. 9.00          

- kurs lektorski: sobota godz. 9.00                                          

- młodzież: piątek godz. 19.00             

 

 1. Jutro (poniedziałek) po wieczornej mszy świętej zapraszamy członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na wspólną adorację i konsultacje.

 

 1. We wtorek – z racji przypadającej rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki - rozważania różańcowe poprowadzą przedstawiciele mieleckiej Solidarności. Wcześniej o godz. 16.30 złożenie kwiatów przy pomniku błogosławionego patrona NSZZ Solidarność.

 

 1. W następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny. Modlitwą obejmiemy dzieło ewangelizacji i misjonarzy, zaś materialne wsparcie (składkę) przeznaczymy na papieski fundusz misyjny.

 

 1. W niedzielę (24 października) przy kapliczce Matki Bożej obok drogi na Kolbuszową – (nazywanej: Kapliczką drogowców) odbędzie się różaniec z modlitwą w intencji życia według zamysłu Stwórcy - czyli jego nienaruszalnej wartości od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Modlitwą obejmiemy także całą Służbę zdrowia oraz podróżujących. Początek modlitwy o godz. 16.00. Nie organizujemy wspólnego przejścia, natomiast zachęcamy zwłaszcza młodzież i rodziny. Ze względu na wzmożony ruch samochodowy w tym miejscu, prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 

 

 1. Na stolikach przy wyjściu przygotowane są kartki na wypominki roczne i listopadowe. Wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Modlitwa za zmarłych jest wobec nich wyrazem naszej wdzięcznej pamięci oraz głębokiej wiary w życie wieczne. Przy okazji zachęcamy do korzystania w najbliższych dniach ze spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych, by móc za swoich bliskich zmarłych ofiarować łaskę odpustu.

 

 • Komenda Powiatowa Policji zaapelowała o przypomnienie prośby do wszystkich Parafian o przestrzeganie zasad obowiązujących podczas trwania pandemii. Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa maseczkami w przestrzeni zamkniętej oraz o dezynfekcji rąk. Niech również nie zabraknie naszej wytrwałej modlitwy o ustanie epidemii oraz w intencji wszystkich, których choroba boleśnie doświadczyła.

 

 1. Dziękujemy, za wszelkie ofiary przekazane na utrzymanie parafii w formie składki oraz na konto parafialne. Niech za każdy dar z serca, Bóg wynagrodzi ofiarodawcom hojnym błogosławieństwem.

 

 1. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
 • w poniedziałek – święto św. Łukasza, ewangelisty
 • we wtorek – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki
 • w środę – wspomnienie św. Jana Knatego
 • w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II

Wszystkim, którzy w tym czasie obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do przyjęcia Komunii Świętej.