PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 LIPCA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17 lipca 2022 - XVI Niedziela Zwykła

 

 1. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach w ciągu tygodnia:
 • w środę - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - godz. 17.30,
 • w czwartek - nowenna do Jezusa Nazareńskiego - godz. 17.30.

  Zachęcamy także do skorzystania z adoracji Najświętszego Sakramentu - codziennie od godz. 17.00.

 

 1. Uprzedzając wspomnienie św. Krzysztofa, w najbliższą niedzielę, po każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Księża przejdą z wodą święconą przez parkingi z obu stron kościoła. Przy wyjściu ze świątyni kierowcy będą mogli otrzymać pamiątkę związaną ze św. Krzysztofem.

  Podtrzymamy również tradycję możliwości złożenia ofiary dziękczynnej (1 grosza za każdy bezpiecznie przejechany kilometr w ostatnim roku). Zebrany dar przekazany zostanie na zakup różnorakich pojazdów dla misjonarzy. Akcję prowadzi MIVA Polska.

 

 1. Dziękujemy gorąco za ofiary przekazane na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. Darczyńcom niech Bóg wynagrodzi łaską i hojnym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • w poniedziałek – św. Szymona z Lipnicy,
 • w piątek – św. Marię Magdalenę,
 • w sobotę – św. Brygidę.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku oraz pogody ducha. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp.: Łukasz Stec (z ul. Partyzantów). Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!