PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 KWIETNIA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 17 kwietnia 2022

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego przeżycia Wielkiego Tygodnia:

  - wspólnotom Żywej Drogi Krzyżowej, Kręgom Rodzin Domowego Kościoła, młodzieży z Apostolskiej Wspólnoty Młodych, ks. Jarosławowi i Karolowi za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego a P. Agnieszce Pogodzie za udekorowanie kwiatami świątyni;

  - ks. Prał. Stanisławowi, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, młodzieży i zespołowi Emeth, naszym strażakom i poszczególnym grupom za prowadzenie adoracji;

  - Panom kościelnym: Józefowi i Leszkowi; Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim czytającym Słowo Boże za przygotowanie liturgii;

  - P. organiście Michałowi, P. Agnieszce Straż i chórowi parafialnemu Gaudete, P. Leszkowi ks. Piotrowi, ks. Sylwestrowi i za śpiew podczas uroczystości Triduum;

  - wszystkim, którzy wzięli udział w Procesji Rezurekcyjnej – zwłaszcza niosącym feretrony i chorągwie – za dar radosnej wspólnoty wyznającej wiarę.

  Za poświęcony czas, wkład pracy i zaangażowanie - niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy Was hojnie potrzebnymi łaskami!

 

 1. Z całego serca dziękujemy również za liczne życzenia świąteczne i modlitwy w intencji kapłanów (przekazywane osobiście, telefonicznie i nadesłane). Dziękujemy za Waszą pamięć i życzliwość. Bóg zapłać!

 

 1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych - msze święte jak w każdą niedzielę.

 

 1. Na piątkowy wieczór zapraszamy Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00 od wystawienia Najśw. Sakramentu; następnie Droga Światła, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz błogosławieństwo indywidualne. O prowadzenie modlitwy i posługę przy Liturgii Słowa prosimy II i III wspólnotę.

 

 1. Z racji oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego – w tygodniu będziemy ją odprawiać na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą świętą. Uroczystość Miłosierdzia Bożego wypada w przyszłą niedzielę. W tym dniu, na 10 min. przed każdą Eucharystią odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Wojownicy Maryi (rejon Dębica) zapraszają na tzw.: Noc walki o błogosławieństwo Boże dla Polski, która odbędzie się 22/23 kwietnia (z piątku na sobotę) w Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej. Rozpoczęcie o godz. 21.00.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz jako przelew bankowy na konto parafialne. Jutro składka na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Bóg zapłać za każdy dar serca!

 

 1. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą swoje imieniny urodziny, jubileusze - składamy życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Krawczyk (z ul. Wyszyńskiego), Jan Jachyra (z ul. Budowlanej), Alina Kopeć (z ul. Smoczka), Arkadiusz Bury (z ul. Warneńczyka) oraz Grażyna Drozdowska (z ul. Warneńczyka). Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

 

Przyjmijcie życzenia od wszystkich kapłanów pracujących w naszej Parafii:

Życzymy Wam:

niech dla Waszego życia, które tak często, układa się w znak krzyża,

przyjdzie radosny poranek Zmartwychwstania!

Niech na nowo rozbłyśnie w nim:

żywa wiara, głęboka nadzieja i bezgraniczna miłość.

Niech te trzy cnoty dodadzą Wam sił,

byście każdego dnia byli prawdziwymi świadkami Jezusa Zmartwychwstałego!

A Bóg – Miłośnik Życia (Mdr 11, 26) niech błogosławi Waszą codzienność!