PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.05.2020

Kategorie

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Wcześniej, o godz. 17.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.

2. Jutro, w poniedziałek, z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna z intencji Szkoły Podstawowej nr 11. Uczestniczyć w niej będą nauczyciele oraz przedstawiciele uczniów i rodziców. Msza świętą będzie transmitowana przez Internet.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej przyjmie święcenia diakonatu pochodzący z naszej parafii Mateusz Czachor. Ciesząc się z tej uroczystości obejmijmy kleryka Mateusza naszymi modlitwami wypraszając światło i moc Ducha Świętego.

5. Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom Wspólnot Żywej Drogi Krzyżowej za wspólną modlitwę w piątek. Pragniemy przypomnieć, że Żywą Drogę Krzyżową tworzą ludzie, którzy każdego dnia modlą się rozważając jedną stację drogi krzyżowej i ofiarując tę modlitwę, jak również swoje wyrzeczenia w wyznaczonej intencji. Jeśli ktoś chciałby podjąć tę formę pobożności prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

6. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich naszych Parafian, również dzieci i młodzież, do skorzystania z sakramentu pokuty w trwającym wciąż okresie wielkanocnym. Prosimy, by w rachunku sumienia uwzględnić grzechy popełnione od ostatniej spowiedzi sakramentalnej.
Ze spowiedzi w naszym kościele można skorzystać w dni powszednie w godz. 6.00-6.30 oraz 17.00-18.30.

7. Różaniec o ustanie epidemii transmitujemy w Internecie codziennie o godz. 20.30. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy. Msze święte w niedziele o godz. 10.30 i 12.00 są transmitowane w Internecie.

8. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-18.00. Prosimy, aby w poczekalni przebywały maksimum 2 osoby.

9. Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto.

10. Pragniemy poinformować o nowych zasadach obowiązujących podczas epidemii:

• Od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele może przebywać 209 osób. Jeśli zauważymy, że w kościele już wszystkie wyznaczone miejsca są zajęte, zostańmy na zewnątrz. Mieszkańcy jednego domu prosimy by siadali razem.
• Ks. Biskup Ordynariusz zezwolił na celebrację pogrzebu z trumną w kościele z zachowaniem wszelkich norm wynikających z ograniczeń wprowadzonych przez władze państwowe.
• Ks. Biskup Ordynariusz zezwolił również na odwiedziny chorych z posługą sakramentalną na ich prośbę. Dlatego bardzo prosimy, by przed I piątkiem czerwca zgłosić do kancelarii lub zakrystii wszystkich chorych, do których kapłani udadzą się z posługą spowiedzi i Komunii świętej. Prosimy, by potwierdzić również chorych, których kapłani systematycznie odwiedzali
w I piątki.
• W związku z możliwością przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież klas VIII w czerwcu, rodzice kandydatów otrzymali odpowiednie informacje i deklaracje. Bardzo prosimy, by rodzice, którzy chcą, by ich dzieci przystąpiły w czerwcu do bierzmowania złożyli wypełnioną deklarację w kancelarii parafialnej najpóźniej do środy (20 maja). O terminie bierzmowania będziemy informować w późniejszym czasie.
• W związku z pozwoleniem ks. Biskupa na organizowanie uroczystości I Komunii świętej w czerwcu ks. Proboszcz spotka się w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej z przedstawicielami rodziców. Podjęte decyzje zostaną przekazane wszystkim zainteresowanym rodzicom.

11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zdzisławę Bielec (lat 65). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!