PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16 MAJA 2021

Kategorie

 1. Dzisiaj przypada dzień imienin ks. bpa Andrzeja Jeża, ordynariusza naszej diecezji. Życzymy ks. Biskupowi mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej. Wypraszajmy w naszych modlitwach wszelkie łaski potrzebne ks. Biskupowi w prowadzeniu nas do Królestwa Bożego.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Podczas majówki jest możliwość przyjęcia Komunii świętej. Wcześniej, o godz. 17.00, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

 1. Rodziców młodzieży klas VII zapraszamy na godz. 18.00:
 • wtorek – klasy VII a, b, c     ze SP 11
 • środa – klasy VII d, e          ze SP 11 oraz osoby z innych szkół
 • czwartek – klasy VII a, b, c  ze SP 13

  Będą to ważne spotkania, zwłaszcza że za nie cały miesiąc młodzież ma przystąpić do egzaminu przed bierzmowaniem. Prosimy zatem rodziców o obecność.

 

 1. W tym tygodnia przypada trzeci piątek miesiąca maja. Serdecznie zapraszamy wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej na nabożeństwo. Program nabożeństwa:
  • 17.00 – droga krzyżowa,
  • 17.30 – nabożeństwo majowe,
  • 18.00 ­– Msza święta, a po niej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

   O przygotowanie rozważań drogi krzyżowej prosimy II i III wspólnotę.

 

 1. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy członków Parafialnego Zespołu Synodalnego i Rady Parafialnej na spotkanie w sali nad zakrystią.

 

 1. Przez cały tydzień trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wzywając Ducha Świętego polecajmy w modlitwie zwłaszcza dzieci, które przyjęły lub przyjmą I Komunię świętą, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców. Wypraszajmy dla nich wszystkich dary Ducha Świętego, zwłaszcza pobożności
  i bojaźni Bożej.

 

 1. Dzieci z klas IIIa i IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 11, które wczoraj przyjęły I Komunię świętą zapraszamy na tzw. Biały Tydzień. Od poniedziałku do piątku będziemy się spotykać na nabożeństwie majowym o godz. 17.30 oraz na Mszy świętej o godz. 18.00.

 

 1. W sobotę podczas Mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 dzieci z klas IIIc i IIId ze Szkoły Podstawowej nr 11 przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Spowiedź dla dzieci – w piątek o godz. 19.00. Rodziców i rodziny dzieci prosimy o przystąpienie do spowiedzi w innych terminach. Podczas uroczystości I Komunii świętej prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności: o zachowanie dystansu, zakładanie maseczki. Nie wszyscy będą mogli wejść do kościoła ze względu na ograniczenia epidemiczne. Prosimy zatem, by uczestniczyć w uroczystości na zewnątrz kościoła.

 

 1. Spotkania kursu przedmałżeńskiego dla par narzeczonych odbędą się naszym kościele w soboty (22 i 29 maja) i niedziele (23 i 30 maja) w godzinach 19.00-21.00. Ze względu na ograniczenia epidemiczne konieczne jest wcześniejsze zapisanie się w kancelarii parafialnej (zapisy tylko w formie mailowej! Adres poczty parafialnej: parafia.smoczka@gmail.com). Są jeszcze wolne miejsca, choć liczba miejsc jest ograniczona!

 

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Niech dobry Bóg wynagrodzi ofiarodawcom obfitym błogosławieństwem!

  Przy wyjściu z kościoła możemy dzisiaj wesprzeć ofiarą pracę misyjną ks. Tomasza Kaczora z Boliwii, któremu serdecznie dziękujemy za wygłoszone dzisiaj kazania.

 

 1. Z pewnością wielu z nas słyszało o pożarze, który wybuchł w Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu na Białorusi. Pożar zniszczył dach kościoła. Cudowny obraz Matki Bożej został uratowany. Do tego sanktuarium wielu z naszych Parafian pielgrzymowało przy okazji pielgrzymek do Pana Jezusa Nazareńskiego w Krywiczach. Jeśli ktoś chciałby wspomóc odbudowę Sanktuarium w Budsławiu będzie to można uczynić w przyszłą niedzielę ofiarą do puszek po Mszach świętych.

 

 1. Po wielu latach pracy pani katechetka Grażyna Kulpa podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. Co prawda do końca roku szkolnego pani Grażyna będzie jeszcze pracować, ale już dzisiaj serdecznie dziękujemy za te wszystkie lata, które poświęciła na sianie ziarna wiary w serca dzieci w przedszkolach.

  Jednocześnie prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej pań katechetek, które chciałyby podjąć się pracy w przedszkolach od przyszłego roku szkolnego.