PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16 CZERWCA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 czerwca 2024 - XI Niedziela Zwykła

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - odprawiane jest codziennie o godz. 17.30. Wcześniej adoracja od godz. 17.00.

 

 1. Na piątkowy wieczór zapraszamy przynależących do wspólnot Żywej Drogi Krzyżowej. Modlitwa rozpocznie się o godz. 17.00, od wystawienia Najświętszego Sakramentu, następnie Droga krzyżowa oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O prowadzenie modlitwy i posługę przy Liturgii Słowa prosimy V i VI wspólnotę.

 

 1. W najbliższy poniedziałek po wieczornej Eucharystii, zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na pielgrzymkę na Litwę.

 

 1. W piątek kończy się Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, opiekunów, nauczycieli, wychowawców – do wspólnego dziękczynienia Bogu za czas nauki oraz prośby o radosny i bezpieczny czas wakacyjnego odpoczynku. Eucharystia na zakończenie Roku Szkolnego dla wszystkich uczniów - piątek, godz. 8.00 Zapraszamy również dzieci i młodzież do spowiedzi - w czwartek, od godz. 17.00.

  W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. Kolejne spotkanie Grupy Młodzieży 20+ w piątek po wieczornej Mszy świętej.

 

 1. Fundacja Opes 139 zaprasza rodziców po stracie dziecka w wyniku poronienia lub śmierci okołoporodowej na bezpłatne konsultacje terapeutyczne. Początek dyżuru Pani psycholog, od 20 czerwca w Domu Parafialnym. Zapisy do najbliższego wtorku. Numer telefonu kontaktowego (602 649 436) oraz dalsze szczegółowe informacje na afiszach w gablotach.

 

 1. W przyszłą niedzielę kazania w naszej świątyni wygłosi ks. Daniel Pietryka - proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie. Jako wspólnota jesteśmy patronami, pomagającymi przy budowie tamtejszego kościoła – zachęcamy zatem do wsparcia modlitewnego i materialnego.

 

 1. Także w niedzielę zakończenie roku formacyjnego Kręgów Rodzin Domowego Kościoła. Wszystkich przynależących zapraszamy na Eucharystię o godz. 15.00 w Trześni.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w „niedzielę inwestycyjną” oraz wpłacone na konto parafialne. Niech wszelkim darczyńcom Bóg hojnie błogosławi!

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • w poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego,
 • piątek – św. Alojzego Gonzagę.

  Przeżywającym imieniny, urodziny, jubileusze, wszystkim Ojcom z okazji nadchodzącego Dnia Taty składamy życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy, życzymy dobrego odpoczynku i czuwania Bożej Opatrzności. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: śp. Monika Wdowiarz (z ul. Wolności) oraz śp. Maria Kozioł (z ul. Gwoździowskiego). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!