PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15 STYCZNIA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

15 stycznia 2023 - II niedziela zwykła

 

 1. Jeszcze raz z serca dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach i mieszkaniach z wizytą duszpasterską. Jeśli ktoś chciałby jeszcze odwiedzin z Bożym błogosławieństwem – można indywidualnie umówić się z księżmi.

 

 1. Przy okazji kolędy prowadzimy aktualizację parafialnej kartoteki. Osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej, a chcą być ujęte w spisie parafian, mogą dokonać rejestracji w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Na piątkowy wieczór zapraszamy Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00 od wystawienia Najświętszego Sakramentu; następnie Droga Krzyżowa, Koronka do Bożego miłosierdzia oraz „błogosławieństwo indywidualne”; po nim Msza św. O prowadzenie modlitwy prosimy IX i X wspólnotę.

 

 1. W najbliższą sobotę i niedzielę swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie. Doceniając ich rolę, jaką pełnią w naszych rodzinach, dziękujemy im za trud pracy, za poświęcenie wobec bliskich, również za świadectwo wiary wobec młodszych pokoleń. Obejmijmy ich zatem wdzięczną modlitwą oraz licznymi gestami życzliwości i troski.

 

 1. Chór Nauczycielski Akord oraz chór I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu zapraszają na Koncert kolęd i pastorałek do Bazyliki św. Mateusza, w niedzielę 22 stycznia, o godz. 19.00.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary przekazane w formie składki w ostatnią niedzielę tzw. inwestycyjną oraz za wpłaty przelewem na konto bankowe – łącznie uzbieraliśmy 13 tys. zł. Za wszelką hojność i życzliwość wszystkim – Bóg zapłać!

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
 • we wtorek – św. Antoniego,
 • w czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara,
 • w sobotę – św. Agnieszkę.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi - zapraszamy do przyjęcia Komunii Świętej. Również wyjeżdżającym na ferie zimowe i urlopy - w tym przedstawicielom Lektorów i Apostolskiej Wspólnoty Młodych oraz Ministrantów i Dziewczęcej Służby Maryjnej wraz z Księżmi Opiekunami - życzymy dobrego odpoczynku oraz czuwania Bożej Opatrzności.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Elżbieta Magda (z ul. Dąbrówki) oraz Marek Trybulec (z ul. Warneńczyka). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!