PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15 LISTOPADA 2020

Kategorie

1. W związku z trwającą wciąż pandemią prosimy wszystkich Parafian o zakładanie maski lub przyłbicy zasłaniającej usta i nos. Przy wejściu do kościoła prosimy o dezynfekcję rąk. Bardzo prosimy traktować te środki ochrony osobistej jako konieczne i wymagane nie tylko przez przepisy i zarządzenia, ale również przez przykazanie miłości bliźniego.
Mszę świętą o godz. 10.30 transmitujemy na parafialnej stronie Facebooka.
Osoby, które uczestniczą we Mszy świętej niedzielnej transmitowanej przez media zapraszamy na Mszę świętą do kościoła w ciągu tygodnia, kiedy w świątyni jest znacznie mniej wiernych.
Modlitwę różańcową kapłanów za naszych Parafian i o ustanie epidemii koronawirusa transmitujemy codziennie o godz. 20.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Codziennie o godz. 17.15 modlimy się na różańcu w intencji zmarłych wymienionych w Wypominkach.

3. Przypominamy o możliwości zyskiwania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych do końca listopada. Odpust można zyskać np. poprzez odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

4. W środę obchodzić będziemy wspomnienie bł. Karoliny Kózka, patronki Ruchu Czystych Serc. Przez jej wstawiennictwo módlmy się zwłaszcza za młodzież i wypraszajmy im łaskę czystości. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy młodzi ludzie są tak bardzo narażeni na pokusy nieczystości, trzeba im Bożej pomocy i wstawiennictwa bł. Karoliny.

5. W piątek zapraszamy Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się rozważaniem drogi krzyżowej o godz. 17.00, po nim odmówimy różaniec. O godz. 18.00 Msza święta, po niej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
O przygotowanie i poprowadzenie rozważań drogi krzyżowej i różańca prosimy I i II wspólnotę.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończącą rok liturgiczny. Jest to również patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Pragniemy już dzisiaj serdecznie podziękować ministrantom i lektorom za pełnienie służby przy ołtarzu, nawet w tak trudnych czasach epidemii. Niech Bóg, któremu służycie, będzie dla was nagrodą!

7. W sobotę imieniny będzie obchodził ks. Proboszcz, który już dzisiaj serdecznie dziękuje za zamówione intencje Mszy świętych i życzliwą pamięć. Ze względu na epidemię Ks. Proboszcz uprzejmie prosi o nieskładanie osobiście życzeń imieninowych.

8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Szczególnie teraz polecamy się życzliwej pamięci naszych Parafian.

9. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prosi wszystkich mieszkańców o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy rozpoczyna się trudny czas niskich temperatur. O miejscach przebywania bezdomnych można informować MOPS lub odpowiednie służby: Policję, Straż Miejską lub Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn.
Nie przechodźmy obojętnie obok ludzi potrzebujących naszej pomocy!

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Tyksiński (lat 94), śp. Leszek Świąder (lat 66) i śp. Zbigniew Halat (lat 60). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!