PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14 SIERPNIA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 sierpnia 2022 -  XX Niedziela Zwykła

 

 1. W poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To święto obowiązkowe - zapraszamy zatem do uczestniczenia wmszy świętej. W naszej świątyni będą odprawiane według porządku niedzielnego. Błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Eucharystii.

 

 1. W środę wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Informacje dla pielgrzymów gr. 16 - św. Szymona: bagaże odpowiednio oznakowane i zabezpieczone, należy dostarczyć 16 sierpnia (wtorek), na parking przy naszym kościele o godz. 19.00. Natomiast wyjazd autokaru do Tarnowa, w środę z naszego parkingu o godz. 5.00. Istnieje także możliwość wyjazdu na wejście pielgrzymów na Jasną Górę (w czwartek 25 sierpnia) – szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii Bazyliki św. Mateusza. Gorąco zachęcamy również do podjęcia duchowego pielgrzymowania przy wykorzystaniu transmisji prowadzonych przez radio RDN, stronę internetową pielgrzymki (pielgrzymkatarnowska.pl/) oraz darmową aplikację na telefon: aPPT. W naszym kościele „dołączymy” do pielgrzymów w codziennej nowennie do Matki Bożej Częstochowskiej oraz Apelu Jasnogórskim na zakończenie adoracji.

 

 1. Prezydent Miasta Mielca oraz Dom Kultury SCK zapraszają na widowisko słowno-muzyczne z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego. Wydarzenie odbędzie się 15 sierpnia o godz. 19.00 w Parku Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy. W koncercie wezmą udział: Chór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego Melodia, chór Pasjonata oraz Mielecka Orkiestra Dęta.

 

 1. Fundacja im. Rodziny Ulmów z Markowej serdecznie zaprasza na tegoroczną edycję Festiwalu Psalmów Dawidowych – Psalmy Pokoju i Miłosierdzia. Koncert odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia o godz. 19.00 na stadionie sportowym w Kolbuszowej. Program obejmuje trzy części - żydowską, ukraińską i polską. Wystąpią m.in. KalushOrchestra (zwycięzca tegorocznej Eurowizji), Golec uOrkiestra, Piotr Rubik, Andrzej Lampert, zespół niemaGotu. Dochód z biletów, przeznaczony zostanie na Szpital Dziecięcy w Kijowie. Pozostałe szczegóły koncertu – na afiszu w gablocie.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazane na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. Darczyńcom niech Bóg wynagrodzi potrzebnymi łaskami i hojnym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • w środę – św. Jacka,
 • w sobotę – św. Bernarda.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Udającym się na wakacje, urlopy, pielgrzymkę życzymy wielu duchowych przeżyć, bezpiecznego odpoczynku oraz pogody ducha. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjmowania Komunii Świętej.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Alfred Tabor (z ul. Warneńczyka) oraz Jacek Bąk (z ul. Smoczka). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!