PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14 MAJA 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 maja 2023 - VI Niedziela Wielkanocna

 

 

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe – w naszej świątyni każdego dnia o godz. 17.30. Od poniedziałku do środy „majówka” będzie również naszą modlitwą o urodzaje. Natomiast od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Radością napełnia nas przystąpienie do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej dzieci klas III Szkoły Podstawowej nr 11. Wszystkim im życzymy głębokiej i trwałej więzi z Jezusem Eucharystycznym. Zapraszamy ich do uczestnictwa w spotkaniach tzw. Białego tygodnia – codziennie o godz. 17.30.

  W najbliższą sobotę o godz. 11.00 Pierwsza Komunia Święta uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13. Spowiedź dla tych dzieci - w piątek o godz. 19.00.

 

 1. W czwartek 18 maja będzie udzielenie Sakramentu Bierzmowania. Modlimy się za naszych młodych parafian, aby przyjęli pełnię darów i mocy Ducha Świętego, która uzdolni ich do bycia odważnymi i wiernymi świadkami wiary katolickiej. Triduum dla kandydatów (Eucharystia połączona z spotkaniem organizacyjnym) od poniedziałku do środy o godz. 19.00.

 

 1. Z radością informujemy również, że w sobotę 20 maja, diakon Dawid Grabowski (związany z naszą parafią) przyjmie święcenia kapłańskie. Uroczystość odbędzie się w krakowskim kościele seminaryjnym Księży Misjonarzy. Jako wspólnota otaczamy diakona Dawida i całą jego Rodzinę ufną modlitwą. Mszę Prymicyjną w naszej świątyni odprawi 18 czerwca o godz. 12.00.

 

 1. W najbliższy wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W programie spotkania m.in. wybory do Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej oraz omówienie spraw bieżących min. przygotowania do odpustu.

 

 1. Na piątkowy wieczór zapraszamy Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00 od wystawienia Najświętszego Sakramentu, następnie Droga krzyżowa, Majówka oraz Eucharystia. O prowadzenie modlitwy i posługę przy Liturgii Słowa prosimy V i VI wspólnotę.

 

 1. Zachęcamy do wzięcia udziału w majówce góralskiej w Obidzy oraz nawiedzenia Sanktuariów Ziemi Sądeckiej. Wyjazd w najbliższą sobotę 20 maja. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Z naszej parafii organizowana jest również pielgrzymka do Doliny Mnikowskiej, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Odbędzie się w sobotę - 27 maja. Koszt 120 zł. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na parafialne konto bankowe. Niech wszystkim darczyńcom Bóg wynagrodzi swoją łaską i obfitym błogosławieństwem. W przyszłą niedzielę składka do „puszek” na przystrojenie ołtarzy stawianych na procesję Bożego Ciała.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
 • w poniedziałek - św. Zofię,
 • we wtorek - św. Andrzeja Bobolę,
 • w czwartek - bł. Stanisława Papczyńskiego,
 • w niedzielę - Wniebowstąpienie Pańskie.

  Tym, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz czułej opieki Maryi. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.