PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14 KWIETNIA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14   kwietnia 2024 r. - III Niedziela Wielkanocna

 

  1. Niedziela Biblijna, którą przeżywamy jest przypomnieniem o księdze objawiającej Boga. Dzięki niej możemy odkryć Jego odwieczne zaangażowanie w życie każdego człowieka, wypełnione wierną miłością i ofiarną troską. Niech częste czytanie Słowa Bożego w naszych rodzinach, prowadzi do wykorzystania bogactwa jego natchnień i podpowiedzi.

 

  1. W środę 17 kwietnia będzie udzielenie Sakramentu Bierzmowania naszym młodym parafianom. Modlimy się za nich wszystkich, aby przyjęli pełnię darów Ducha Świętego, które uzdolnią ich do bycia odważnymi i wiernymi świadkami wiary katolickiej. Triduum dla kandydatów (Eucharystia połączona z spotkaniem organizacyjnym) trwa od dziś do wtorku, każdego dnia o godz. 18.00. Spowiedź dla kandydatów oraz rodziców i świadków – we wtorek od godz. 17.00.

 

  1. Najważniejszym wydarzeniem jakie będziemy mieli okazję przeżywać w tych dniach będzie peregrynacja relikwii i obrazu błogosławionej Rodziny Ulmów. Uroczyste wprowadzenie wspomnianych relikwii nastąpi w najbliższy piątek, o godz. 17.00. O godz. 18.00 będzie sprawowana msza święta w intencji naszych rodzin (zwłaszcza tych w jakimkolwiek kryzysie), następnie od godz. 20.00 czuwanie połączone z modlitwą różańcową i zakończone Apelem Jasnogórskim. Całości liturgii będzie przewodniczył ks. Biskup Artur Ważny. Sobotnią modlitwę rozpoczniemy od czuwania o godz. 8.00. O godz. 9.00 - Eucharystia połączona z błogosławieństwem rodziców oczekujących narodzin dziecka. Od 10.30 (przez godzinę) relikwie będą w Domu Pomocy Społecznej. Ostatnim punktem będzie południowa Eucharystia kończąca peregrynację w naszej diecezji. Po niej relikwie i obraz błogosławionej Rodziny powędrują do Sandomierza. Zachęcamy gorąco do takiego zaplanowania nadchodzących dni, by każde małżeństwo i rodzina, również osoby samotne, mogły skorzystać z błogosławionego czasu łaski.

    Szczegółowy program wszystkich wydarzeń – na afiszach w gablotach.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na składkę oraz imienne (od rodzin) jako przelew bankowy na konto. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za Waszą hojność i życzliwość.

 

  1. Wszystkim, którzy w tych dniach będą obchodzić imieniny, urodziny, różne jubileusze – składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz czułej opieki Maryi. W dniach tak istotnych dla Was, zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej.