PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.09.2020

Kategorie

 1. Dzisiaj o godz. 20.00 Msza święta i fatimska procesja różańcowa z lampionami. O poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Róże: 17, 18, 19 i 20. Członkom 18 Róży oraz Róż: Kapłańskiej i Rodziców serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. Jutro obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Bardzo prosimy o przystrojenie krzyży, które znajdują się przy domach, drogach, na osiedlach. Krzyż to nie tylko znak naszego zbawienia, ale również przypomnienie dla wszystkich ludzi o niewyobrażalnej miłości Boga do człowieka. O tym, że każdy człowiek może liczyć na Boże miłosierdzie, jeśli tylko otworzy na nie swoje serce.

Do modlitwy do Pana Jezusa Nazareńskiego za wszystkich uwikłanych w różne uzależnienia i grzechy zapraszamy jutro na godz. 17.00. W szczególny sposób zapraszamy członków Wspólnot Żywej Drogi Krzyżowej. Wspólna modlitwa rozpocznie się rozważaniem drogi krzyżowej, po niej różaniec i Msza święta. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo.

O przygotowanie i poprowadzenie rozważań drogi krzyżowej i różańca prosimy VIII i IX wspólnotę. Członków tych dwóch wspólnot prosimy o podejście do zakrystii 15 minut przed rozpoczęciem drogi krzyżowej, a więc o godz. 16.45.

 

 1. W najbliższym tygodniu zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 18.00, po której odbędzie się krótkie spotkanie:
 • Szkoła Podstawowa nr 13 – środa
 • Szkoła Podstawowa nr 11 – czwartek

 

 1. W środę na godz. 17.00 zapraszamy Dziewczęcą Służbę Maryjną i wszystkie dziewczynki z klas III-VI, które chciałyby wstąpić w poczet ukochanych dzieci Matki Bożej.

 

 1. W środę wznawia próby po wakacyjnej i pandemicznej przerwie nasz parafialny chór „Gaudete”. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków chóru po Mszy świętej wieczornej. Liczymy również, że dołączą do chóru nowi członkowie, których serdecznie zapraszamy i zachęcamy, zwłaszcza że nowym opiekunem chóru został ks. Sylwester.

 

 1. Zbiórka kandydatów na ministrantów (aspirantów) w środę o godz. 17.00. Zbiórka ministrantów – w czwartek o godz. 17.00.

 

 1. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Lichenia, Gniezna i Poznania w terminie 9-11 października br. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii. Koszt pielgrzymki to 530 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej z wpłatą 200 zł do dnia 30 września. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto.

W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne w cenie 5 zł i w formie książkowej, tzw. Kalendarze Rolników w cenie 25 zł.

 

 1. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-18.00. W piątki zapraszamy narzeczonych, którzy planują zawarcie sakramentalnego małżeństwa. Prosimy, by narzeczeni zapisywali się na konkretny dzień i godziny. Zapisać się można za pomocą poczty internetowej, telefonu lub osobiście.

 

 • Dzisiaj o godz. 17.00 w kościele w Rzochowie odbędzie się organowy koncert muzyki sakralnej „Do Ciebie, o Matko, uciekamy się”. Wykonawcami będą prof. Jacek Ścibor i Bogumiła Kutacha. Wstęp wolny.

 

 • W tym tygodniu odeszła do wieczność śp. Krystyna Śpiewak (lat 88). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!

 

 • Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowe ma formę jednorazowej płatności ryczałtowej i jest uzależnione od rodzaju i wielkości prowadzonej produkcji rolnej. Maksymalna kwota wsparcia nie może jednak przekroczyć 7.000€. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.