PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12 WRZEŚNIA 2021

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

12 WRZEŚNIA 2021

XXIV Niedziela zwykła

 

 1. Jutro o godz. 20.00 Eucharystia oraz fatimska procesja z lampionami. O poprowadzenie modlitwy różańcowej, przystrojenie i niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy Róże: 17, 18, 19 i 20. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. We wtorek (14 września) z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy na godz. 17.00 wszystkich parafian, czcicieli Jezusa Nazareńskiego, oraz należących do wspólnot Żywej Drogi Krzyżowej na comiesięczną modlitwę Drogi krzyżowej, różaniec, oraz Eucharystię zakończoną adoracją z „błogosławieństwem lourdzkim”. O przygotowanie i poprowadzenie rozważań drogi krzyżowej i różańca prosimy X i XI wspólnotę.

Prosimy również o przystrojenie krzyży, które znajdują się przy domach, drogach, na osiedlach. Niech wciąż będą przypomnieniem o nieskończonej miłości Boga do człowieka.

 

 1. W najbliższym tygodniu zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 18.00, po której odbędzie się krótkie spotkanie:
 • Szkoła Podstawowa nr 13 – środa
 • Szkoła Podstawowa nr 11 – czwartek

 

 1. W sobotę na godzinę 9.00 zapraszamy wszystkich lektorów na pierwsze po wakacjach spotkanie. W październiku rozpoczniemy kurs lektorski - wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do ks. Karola.

 

 1. Franciszkański Zakon Świeckich informuje, że spotkanie formacyjno-braterskie będzie w niedzielę 19 września. Początek Eucharystią o godz. 14.30, następnie zawiązanie wspólnoty w sali na plebanii.

 

 1. Zarząd Mieleckiego Oddziału Związku Sybiraków zaprasza na obchody rocznicy deportacji Polaków na Syberię. Odbędą się one 17 września na Cmentarzu Komunalnym (przy pomniku Sybiraków). Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 15.30.

 

 1. Samorządowe Centrum Kultury w ramach 24 Mieleckiego Festiwalu Muzycznego zaprasza na koncerty do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek (17 września) wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej wraz z Chórem Nauczycielskim Akord, zaś w niedzielę (19 września) koncert organowy Dominika Kapinosa. Początek koncertów o godz. 19.30. Natomiast od 24 września w kinie Galaktyka będzie wyświetlany film pt. Fatima. W tych dniach rozpoczyna się także nabór do Mieleckiego Uniwersytetu Dziecięcego.

 

 1. Serdecznie zachęcamy parafian do wsparcia projektu obywatelskiego dotyczącego naszego osiedla. Chodzi o modernizację boiska wielofunkcyjnego i bieżni lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej nr 11. Głosowanie w Budżecie Obywatelskim będzie od 20 do 30 września.

 2. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki oraz przelewów bankowych na konto parafialne. Dziękujemy również za ofiarę na misje złożoną przez należących do Róż Różańcowych.

 

 1. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
 • w środę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 • w czwartek - wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana
 • w sobotę – wspomnienie św. Stanisława Kostki
 • w najbliższą niedzielę odpust w Bazylice Mieleckiej ku czci św. Mateusza

Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i zapraszamy do przyjęcia Komunii Świętej.

 

 1. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zbigniew Gredys. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!