PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12 MARCA 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

12 marca 2023 - III Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Rozpoczynając trzeci Tydzień Wielkiego Postu, zachęcamy wszystkich do licznego udziału w parafialnych nabożeństwach wielkopostnych:

Droga krzyżowa w piątki:
- dla dorosłych - po Mszy św. o godz. 9.00 oraz o godz. 17.30,
- dla dzieci o godz. 16.30,
- dla młodzieży o godz. 20.00.

Gorzkie żale w niedziele:

- dla wszystkich o godz. 17.00.

 

  1. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza w najbliższą sobotę (18 marca), na Wielkopostny Dzień Skupienia wszystkich, którym bliski jest charyzmat św. Franciszka z Asyżu oraz tych, którzy chcą włączyć się w modlitwę uwielbienia Trójjedynego Boga.

 

  1. Na piątkowy wieczór zapraszamy Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00 od wystawienia Najświętszego Sakramentu; następnie Koronka do Bożego miłosierdzia i Droga Krzyżowa. O prowadzenie modlitwy prosimy I i II wspólnotę.

 

  1. Nasza parafia wspólnie ze Spółdzielczym Domem Kultury oraz Prezydentem Miasta Mielca zapraszają do udziału w konkursie: Najpiękniejsza – bo tradycyjna palma wielkanocna. Gotowe prace prosimy składać w Spółdzielczym Domu Kultury, przy ul. Kusocińskiego do piątku 24 marca. Komisja Konkursowa powiadomi wszystkich laureatów o przyznaniu nagrody do 30 marca. Wtedy też będzie można odebrać swoją palmę z Domu Kultury. Natomiast uroczyste wręczenie wszystkich nagród odbędzie się w naszym kościele w Niedzielę Palmową (po mszy o godz. 12.00). Zachęcamy do udziału w konkursie dzieci, młodzież szkolną, dorosłych a zwłaszcza całe rodziny. Regulamin konkursu oraz pozostałe istotne informacje znajdują się na naszych internetowych stronach parafialnych.

 

  1. Zachęcamy do nabycia tzw. Paschalików - świec nawiązujących do Paschału (znaku Jezusa Zmartwychwstałego). Fundusze uzbierane z ich sprzedaży, przekazane zostaną na dzieła charytatywne Caritas. Paschaliki umieszczone są w koszyku za ławkami - cena 8 złotych.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz jako przelew bankowy na konto parafialne. Niech Bóg swoim darami i natchnieniami wynagrodzi wszelkie wsparcie.

 

  1. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.

 

  1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + śp. Aleksandra Hyjek (z ul. Wyszyńskiego) – mama księdza Mariana. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!