PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12 MAJA 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12   maja 2024

Wniebowstąpienie Jezusa 

 

 1. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym ku czci Matki Bożej – połączonym z Nowenną do Ducha Świętego. W naszej świątyni jest ono odprawiane codziennie o godz. 17.30. Wyjątkiem będzie najbliższy poniedziałek (13 maja), w którym zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 19.00, a zakończy procesją różańcową z lampionami i śpiewem Litanii Loretańskiej. Godzina nabożeństwa została zmieniona zgodnie z sugestiami parafian. O poprowadzenie modlitwy różańcowej i niesienie figury Maryi prosimy przynależących do Róż Różańcowych: 13, 14, 15, 16 (lub z ich rodzin). Jutro nie będzie zatem mszy świętej o godz. 18.00. Na wieczorną Eucharystię zapraszamy zwłaszcza uczniów klas VIII, którzy przyjęli sakrament Bierzmowania; będzie to bowiem wspólna modlitwa: O wsparcie darami Ducha Świętego podczas egzaminów szkolnych – z intencji ich rodziców.

 

 1. Radością napełnia nas przystąpienie do spowiedzi i Komunii Świętej dzieci klas III. Wszystkim życzymy głębokiej i trwałej więzi z Jezusem Eucharystycznym. Zapraszamy ich wraz z rodzicami do uczestnictwa w spotkaniach tzw. Białego tygodnia – codziennie o godz. 17.30 (natomiast jutro – o godz. 19.00).

 

 1. Na piątkowy wieczór zapraszamy Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00 od wystawienia Najświętszego Sakramentu, następnie Droga krzyżowa, Majówka oraz Eucharystia. O prowadzenie modlitwy i posługę przy Liturgii Słowa prosimy III i IV wspólnotę.

 

 1. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje w sobotę 8 czerwca pielgrzymkę autokarową do grobu św. Jana z Dukli. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Szczegółowy program na afiszu.

 

 1. Nasza parafia organizuje także 4-dniową pielgrzymkę na Litwę. Odbędzie się ona w dniach: 27-30 czerwca. W planie zwiedzanie najpiękniejszych miejsc kultu i turystyki na Litwie, takich jak: Wilno (w tym Ostra Brama), Troki, Kowno. Zapisy do 30 maja w kancelarii. Więcej informacji na plakacie w gablotach oraz u Ks. Wojciecha. 

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na parafialne konto bankowe. Niech wszystkim darczyńcom Bóg wynagrodzi swoją łaską i obfitym błogosławieństwem. W przyszłą niedzielę składka do „puszek” na przystrojenie ołtarzy stawianych na procesję w uroczystość Bożego Ciała.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać również:
 • w poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy,
 • we wtorek – św. Macieja (Apostoła),
 • w środę – św. Zofii
 • w czwartek – św. Andrzeja Boboli (patrona Polski)
 • w sobotę – św. Stanisława Papczyńskiego,
 • w niedzielę – Zesłanie Ducha Świętego.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze – składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz czułej opieki Maryi. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Św. z tej okazji.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + śp. Michał Byra (z ul. Chałubińskiego) oraz + śp. Józef Sierkowski (z ul. Łąkowej). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!