PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12 LISTOPADA 2023

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

12 listopada 2023 - XXXII Niedziela zwykła

 

 1. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej, połączonej z Wypominkami naszych bliskich zmarłych – codziennie o 17.30.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, które odbędzie się w najbliższy wtorek po wieczornej mszy świętej.

 

 1. Wtorek jest również czasem formacji dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania – zapraszamy ich na: Eucharystię o godz. 18.00 oraz spotkanie w grupach.

 

 1. W piątkowy wieczór na godz. 17.00, zapraszamy wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo połączymy z Różańcem w intencji zmarłych. O posługę przy liturgii oraz troskę o kaplicę Jezusa Nazareńskiego prosimy V i VI wspólnotę.

 

 1. Także w piątek spotkanie grupy 20+ dla młodzieży starszej, które odbędzie się w Domu Parafialnym po wieczornej Mszy Świętej.

 

 1. W sobotę (18 listopada) obchodzić będziemy wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny - patronki młodzieży oraz Ruchu Czystych Serc. Przez jej wstawiennictwo będziemy prosić o dar pięknej miłości dla młodzieży, zakochanych i narzeczonych. Z tej okazji organizowana jest pielgrzymka do Wał - Rudy na Drogę Krzyżową śladami męczeństwa błogosławionej Karoliny oraz na Mszę Świętą w jej Sanktuarium w Zabawie. Wyjazd w sobotę o godz. 13.00, z parkingu pod kościołem. Zapisy do środy włącznie - w zakrystii i kancelarii.

 

 1. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Daniel Pietryka - proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie. Jako wspólnota jesteśmy patronami, pomagającymi przy budowie tamtejszego kościoła – zachęcamy zatem do wsparcia modlitewnego i materialnego.

 

 1. Od jutra, przez najbliższe dwa tygodnie będziemy mieli w naszej świątyni plansze wystawy o błogosławionej rodzinie Ulmów z Markowej. Wykorzystajmy okazję, aby poznać historię błogosławionych oraz zaczerpnąć z ich podpowiedzi dla naszego życia rodzinnego.

 

 1. Słowa wdzięczności za wszelkie ofiary przekazane w formie składki i na konto parafialne. Dzisiejsza ofiara do puszek (zbierana po Mszy świętej) przeznaczona jest na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie. Jest to znak naszej solidarności i pomocy dla wierzących w krajach, gdzie istnieją prześladowania na tle religijnym.

 

 1. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła będziemy wspominać również:
 • w poniedziałek – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza Izaaka i Krystyna,
 • w piątek – św. Elżbietę.

  Wszystkim, którzy w nadchodzących dniach przeżywać będą imieniny, urodziny, jubileusze - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Św.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Edward Waręda (z ul. Warneńczyka) oraz Wanda Kruczkiewicz (także z ul. Warneńczyka). Bożemu miłosierdziu polećmy ich dusze oraz dusze naszych bliskich zmarłych i wszystkie dusze czyśćcowe: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!