PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12 CZERWCA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022 r.

KOMUNIKATY

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny

Drodzy Diecezjanie!
Szczęśliwe małżeństwo i rodzina to wartości, które zawsze były i będą podstawą rozwoju ludzi wszystkich czasów, kultur i narodów. Trudności i niepokoje zewnętrzne jeszcze bardziej uświadamiają nam, że rodzina, zaraz po Bogu w Trójcy Jedynym, jest wspólnotą dającą najmocniejsze oparcie w życiu.
Diecezjalne Święto Rodziny, które w naszej diecezji przeżywamy w trzecią niedzielę czerwca, będzie okazją, ażeby podziękować Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, szczególnie za tych, którzy żyjąc łaską sakramentu małżeństwa stają się dla współczesnego świata żywymi świadkami „Ewangelii rodziny”. W tym roku nasze świętowanie wpisze się w zakończenie przeżywanego w całym Kościele powszechnym Roku Rodziny.
Drogie Rodziny!
Serdecznie zapraszam Was do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę 18 czerwca w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, gdzie o godz. 15.00 będzie nabożeństwo Drogi krzyżowej zaś o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza święta. Natomiast główne uroczystości odbędą się w niedzielę 19 czerwca w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. O godz. 10.30 rozpocznie się różaniec w intencji rodzin, a o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia. Na zakończenie Mszy świętej każdej obecnej na niej rodzinie pragnę podarować modlitewnik dla rodzin. Diecezjalne Święto Rodziny zakończymy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, gdzie o godz. 16.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy  Bp Andrzej Jeż - Biskup Tarnowski

Komunikat w związku z 10. rocznicą objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Biskupa Andrzeja Jeża

W najbliższą środę, tj. 15 czerwca, przypada dziesiąta rocznica ingresu do katedry tarnowskiej i rozpoczęcia pasterskiej posługi, jako biskupa diecezjalnego, przez Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Pragniemy w tym dniu otoczyć gorącą modlitwą naszego Pasterza oraz okazać Mu wyrazy naszej bliskości i oddania. Z tej okazji Ks. Biskupowi składamy serdeczne gratulacje, życząc obfitości Bożych łask, mocy i światła Ducha Świętego w dalszym owocnym wypełnianiu pasterskiego urzędu na chwałę Trójcy Przenajświętszej, cześć Bogarodzicy i pożytek ludu Bożego.

Podpisany: Bp Stanisław Salaterski – Wikariusz Generalny

 

 1. Obchodzimy dziś w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Trójcy Przenajświętszej. Niech ten świąteczny dzień otworzy nasze życie na doświadczenie potężnego daru Bożej miłości. Korzystając z przywilejów, jakie Kościół łączy z  odpustem, ofiarujmy jego łaski za siebie samych lub za bliskich zmarłych.

 

 1. Jutro zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 20.00, a zakończy procesją z lampionami. O poprowadzenie modlitwy różańcowej i niesienie figury Maryi, prosimy przynależących do Róż: 9, 10, 11, 12. Wcześniej od godz. 19.30 nabożeństwo „czerwcowe”. Nie będzie mszy o g. 18.00.

 

 1. W następne dni czerwca nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiane codziennie o godz. 17.30. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.

 

 1. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Msze święte o godz. 7.00, 9.00, około 11.30, 14.30 i 18.00 (nie ma o 10.30 i 12.00). Procesja odbędzie się na zakończenie Eucharystii o godz. 9.00. Jej trasa przebiegać będzie ulicami: Trynitarską, Zygmuntowską, Warneńczyka i Wyszyńskiego. Dziękujemy wszystkim osobom, które już zaangażowały się w przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy do udziału dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące dzwonkami, I- komunijne, przynależących do Żywej Drogi Krzyżowej (w ich wspólnotowych strojach). Prosimy także o przygotowanie i posługę przy baldachimie, feretronach i chorągwiach. Niech udział w procesji będzie wyrazem naszej wiary i zaufania w moc błogosławieństwa Jezusa żyjącego w Eucharystii. Pamiętajmy jednak, że udział w procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa we Mszy świętej.

 

 1. Procesje eucharystyczne w tzw. Oktawie Bożego Ciała będą się odbywały w dni powszednie z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30, natomiast w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00. Zachęcamy do rodzinnego udziału.

 

 1. Na piątkowy wieczór zapraszamy Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.00 od wystawienia Najświętszego Sakramentu, następnie Droga krzyżowa, nabożeństwo czerwcowe z procesją i błogosławieństwem oraz Eucharystia z kazaniem. O prowadzenie modlitwy i posługę przy Liturgii Słowa prosimy VI i VII wspólnotę.

 

 1. Przypominamy o dzisiejszym Festynie Rodzinnym na terenach przy Szkole Podstawowej nr 11 (w godzinach: od 15.00 do 19.00). W programie liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Zapraszamy do udziału.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. Rodzicom dzieci I-Komunijnych z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych św. Jadwigi Królowej dziękujemy za dar nowego kielicha do sprawowania Eucharystii. Składka z Bożego Ciała przeznaczona zostanie na diecezjalne hospicja.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy,
 • we wtorek – bł. Michała Kozala,
 • w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego.

  Wszystkim, którzy w nadchodzących dniach przeżywają imieniny, urodziny, jubileusze składamy życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy również do udziału w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Marek Strzelczyk (z ul. Zygmuntowskiej), Andrzej Buda (z ul. Szafera) oraz Janina Tylutka (z ul. Jasnej). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!