PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11 WRZEŚNIA 2022

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

11 września 2022 - XXIV Niedziela zwykła

 

 1. Obecna niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Wychowania oraz Dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Zachęcamy, aby sprawę kształcenia młodego pokolenia, zawierzyć w codziennej rodzinnej modlitwie Bożej Opatrzności.

 

 1. We wtorek kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 20.00, a zakończy procesją różańcową z lampionami. O prowadzenie modlitwy i niesienie figury Maryi prosimy przynależących do Róż różańcowych (lub z ich rodzin): 1, 2, 3, 4. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej o g. 18.00.

 

 1. W środę (14 września) w liturgii Kościoła przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Serdecznie zapraszamy należących do wspólnot Żywej Drogi Krzyżowej i wszystkich czcicieli Jezusa Nazareńskiego na godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi krzyżowej, połączymy z Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz indywidualnym błogosławieństwem. O prowadzenie modlitwy i posługę przy Liturgii Słowa prosimy I i II wspólnotę. Zgodnie z sugestią Rady Episkopatów Europy będzie to Dzień Modlitw za Ukrainę. Prosimy również o przystrojenie krzyży, które znajdują się przy domach, drogach, na osiedlach. Niech wciąż będą przypomnieniem o nieskończonej miłości Boga do człowieka.

 

 1. W czwartek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na zbiórkę wszystkich lektorów.

 

 1. Wspólnota Odnowy W Duchu Świętym Żywa Woda, działająca przy naszej parafii przeprowadzi 33-dniowe rekolekcje ewangelizacyjne: Ofiarowanie życia Jezusowi. Pierwsze spotkanie 27 września o godz. 19.00 w Sali duszpasterskiej. Zapisy w zakrystii do najbliższej soboty. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją więź z Bogiem.

 

 1. Zarząd Mieleckiego Oddziału Związku Sybiraków zaprasza na obchody rocznicy deportacji Polaków na Syberię. Uroczystości odbędą się w sobotę (17 września) na Cmentarzu Komunalnym przy pomniku Sybiraków. Msza święta o godz. 15.30.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary przekazane na tacę oraz wpłacone na konto parafialne. Składka do puszek w kolejną niedzielę będzie przeznaczona jako wsparcie dla naszego parafialnego Stowarzyszenia Angeli Alas – Skrzyła anioła. Darczyńcom niech Bóg wynagrodzi łaską i hojnym błogosławieństwem.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy także wspominać:
 • we wtorek – św. Jana Chryzostoma,
 • w czwartek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
 • w piątek – św. Korneliusza i Cypriana.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i troskliwej opieki Maryi. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i przyjmowania Komunii Świętej.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.: Anna Kania (z ul. Królowej Jadwigi) oraz Grzegorz Wituła (z ul. Szafera). Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!