PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11 LUTEGO 2024

Kategorie

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

11 lutego 2024 - VI Niedziela zwykła

 

 1. W bieżącym tygodniu rozpoczyna się liturgiczny okres Wielkiego Postu - czas odkrywania Bożej miłości objawionej w odkupieńczej męce i śmierci Chrystusa. Równocześnie to okazja do naszego nawrócenia (zerwania z grzechem i powrotu do wierności Bogu). Dlatego do wtorku w naszej parafii trwać będzie tzw.: Nabożeństwo czterdziestogodzinne. Dziś początek adoracji Najświętszego Sakramentu po Eucharystii o godz. 14.30. W kolejne dni adoracja będzie trwała od godz. 15.00 do 18.00. O poprowadzenie modlitwy prosimy przedstawicieli Róż Różańcowych oraz grup i wspólnot parafialnych. Nadchodzące dni, to również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

 1. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  Droga krzyżowa w piątki: dla dorosłycho godz.   9.30 oraz o godz. 17.30, dla dzieci: o godz. 16.30, dla młodzieży: o godz. 20.00.
  Gorzkie żale w niedziele: dla wszystkich: o godz. 17.00.

 

 1. W Środę Popielcową Msze święte z posypaniem głów popiołem (na znak pokuty i umartwienia) odprawione będą o godz. 6.30, 9.00, 16.00 i 18.00. Składka przeznaczona jest na diecezjalne cele charytatywne ustalone przez Caritas. W tym dniu wszystkich wiernych w wieku od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły (czyli ograniczenie posiłków do trzech - w tym jeden do syta); natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych od 14 lat, do końca życia.

 

 1. W Środę Popielcową kolejną rocznicę istnienia obchodzi Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej św. Jana Pawła II. Wszystkich przynależących serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz Koronkę do Bożego miłosierdzia wraz z błogosławieństwem. O poprowadzenie modlitwy, Liturgii Słowa oraz troskę o kaplicę Jezusa Nazareńskiego prosimy XI i XII wspólnotę. Zachęcamy także nowe osoby do przyłączenia się do Żywej Drogi Krzyżowej.

 

 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 6, zaprasza na Dzień Otwarty, w czwartek 15 lutego, w godz. 16.30-18.30. Równocześnie informuje, że zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025 będą odbywać się jedynie drogą elektroniczną, od 19 do 27 lutego.

 

 1. Dziękujemy za ofiary przekazane na składkę „inwestycyjną” oraz za wpłaty na konto parafialne. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Za wszelką hojność i życzliwość – Bóg zapłać!

 

 1. W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu będziemy wspominać:
 • w środę – świętych Cyryla i Metodego oraz św. Walentego.

  Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze także wszystkim zakochanym - składamy serdeczne życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa oraz troskliwej opieki Maryi – zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej z tej okazji.

 

 1. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + śp. Ryszard Myszkowski (z ul. Warneńczyka). Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!