PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11 LIPCA 2021

Kategorie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 LIPCA 2021

XV Niedziela zwykła

 

 1. We wtorek przypada 13 lipca. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 20.00. Po niej procesja i różaniec fatimski. Prosimy przynieść ze sobą lampiony. Do odmawiania różańca i niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy członków: 9, 10, 11 i 12 Róży Różańcowej. We wtorek nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00.

 

 1. W piątek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. O godz. 17.00 – droga krzyżowa, po niej różaniec. O godz. 18.00 – Msza święta, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo lurdzkie. O przygotowanie rozważań, poprowadzenie nabożeństwa i dbanie o kaplicę Pana Jezusa Nazareńskiego prosimy VI i VII wspólnotę.

 

 1. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Rzochowa serdecznie zapraszają na odpust ku czci Matki Bożej z Góry Karmel. 16 lipca w piątek o godz.18:00 Msza Święta z kazaniem i przyjęciem do Szkaplerza.

 

 1. W przyszłą niedzielę 18 lipca siostry karmelitanki z Rzochowa po Mszach Świetych przeprowadzą kwestę na rozbudowę katolickiego przedszkola prowadzonego przez siostry.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto, oraz ofiary złożone do puszek Caritas. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom hojnym błogosławieństwem.

 

 1. Serdecznie zapraszamy do podjęcia trudu pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę to „Eucharystia daje życie”. Rozpocznie się ona 17 sierpnia 2021r. Eucharystią o godz. 7.30. sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej a zakończy się 25 sierpnia na Jasnej Górze. W tym roku po raz kolejny pielgrzymka będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy, w których pielgrzymować może maksymalnie 300 osób będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy
  i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie przez uczestnictwo w codziennej Eucharystii i realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie.

  Zapisy do grupy 16 – św. Szymona odbywać się będą tylko i wyłącznie drogą elektroniczną za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie internetowej parafii św. Mateusza – www.bazylikamielec.pl. Więcej informacji na stronie facebookowej grupy.

 

 1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Wdowiarza. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!