PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.10.2020

Kategorie

  1. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie sześciu chłopców do grona ministrantów. Z całego serca gratulujemy ministrantom i ich rodzicom.

 

  1. Serdecznie wszystkich zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.15. Podczas nabożeństwa będzie możliwość przyjęcia Komunii świętej.

 

  1. We wtorek ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 20.00, po której w kościele odmówimy różaniec.

O poprowadzenie różańca prosimy członków Róż Żywego Różańca: 21(róża rodziców), 1, 2, 3 i 4 .

Niestety nie możemy wyjść z procesją fatimską, ponieważ na zewnątrz obowiązuje ograniczenie liczby uczestników do 150 osób. Będziemy zatem się modlić w kościele. W związku z tym prosimy nie przynosić lampionów, by nie pobrudzić kapiącym woskiem posadzki kościoła.

We wtorek nie będzie różańca o 17.15 i Mszy świętej o godz. 18.00.

 

  1. W środę obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach, wypraszając im światło Ducha Świętego tak potrzebne zwłaszcza w dzisiejszych czasach, by formowali i wychowywali dzieci i młodzież na dobrych ludzi, kierujących się w życiu nauką Jezusa Chrystusa.

 

  1. W piątek zapraszamy Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się rozważaniem drogi krzyżowej o godz. 17.00, po nim odmówimy różaniec. O godz. 18.00 Msza święta, po niej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

O przygotowanie i poprowadzenie rozważań drogi krzyżowej i różańca prosimy X i XI wspólnotę. Członków tych dwóch wspólnot prosimy o podejście do zakrystii 15 minut przed rozpoczęciem drogi krzyżowej, a więc o godz. 16.45.

 

  1. Ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa bardzo prosimy o przestrzeganie zasad higienicznych w kościele: o zakładanie maski lub przyłbicy oraz dezynfekowanie rąk przy wejściu do kościoła oraz zachowanie odpowiedniego dystansu między sobą.

Na okres trwania w mieście czerwonej strefy zawieszamy w naszej parafii wszystkie spotkania grup. Bardzo prosimy o skontaktowanie się z księżmi opiekunami, by ustalić formę pracy na ten trudny czas. Wszystkich Parafian prosimy o gorącą modlitwę o ustanie epidemii, ale również w intencji wszystkich, których ten wirus szczególnie doświadcza: za chorych, zarażonych, za przebywających w kwarantannie, za osamotnionych, za służbę zdrowia. Niech Dobry Bóg da nam wszystkim mocną wiarę i ufność w Jego moc i opiekę!

 

  1. W nadchodzącym tygodniu miały się odbyć egzaminy przed bierzmowaniem dla młodzieży klas VIII. Ze względu na pandemię odbędą się one w ramach zajęć szkolnych. Przeprowadzą je księża katecheci w obecności dyrekcji szkoły.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto. Dziękujemy również za ofiary na pracę misyjną ks. Szymona Pietryki.

W zakrystii można nabyć w formie książkowej, tzw. Kalendarze dla Miasta i Wsi oraz Kalendarze Rolników w cenie 25 zł.

 

  1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagającą poprzez stypendia zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.

 

  • W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Krzysztof Świątek (lat 57) i śp. Franciszek Wołowiec (lat 61). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!